Notikums
17
Jūl
20:00

Klasiskās mūzikas festivāla "Šalc" atklāšanas koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 17. jūlijā, plkst. 20.00 Liepājas "Lielā dzintara" Lielajā zālē notiks klasiskās mūzikas festivāla "Šalc" atklāšanas koncerts "Maģiskais reālisms", kurā uzstāsies trompetists Hokans Hardenbergers un sitaminstrumentālists Kolins Karijs.

No 16. līdz 22. jūlijam Liepājā, Ventspilī un Cēsīs notiks klasiskās mūzikas festivāls "Šalc", un tajā piedalīsies Eiropas un Latvijas labāko simfonisko orķestru izcilākie mūziķi. Festivāla programmā iekļauti kamermūzikas koncerti, meistarklases jaunajiem mūziķiem un simfoniskās mūzikas programma.

Festivāla nosaukuma autors ir vizuālās mākslas kritiķis Vilnis Vējš: "Mēģināju iztēloties skaņu, kas ir satraucoša un valdzinoša reizē. Liepājā jūra šalc nepārtraukti, bet reizēm mēs tam pievēršam īpašu uzmanību. Kad iestājas klusums, tas ir tikai uz brīdi – tāpat kā pirms koncerta. Tas nozīmē, ka tūlīt sāksies!"

Festivāls "Šalc" sāksies ar priekšnesumu, ko sniegs viens no mūsdienās pazīstamākajiem trompetistiem Hokans Hardenbergers (Hardenberger). Viņš Liepājā muzicēs kopā ar ievērojamo skotu sitaminstrumentālistu Kolinu Kariju (Currie). Abu enerģisko virtuozu programmā "Maģiskais reālisms" ir modernisma klasiķa Karlheinca Štokhauzena, japāņu romantiķa Toru Takemicu, norvēģu avangardista Rolfa Vallīna, Austrālijas mūslaiku ievērojamākā komponista Breta Dīna un citu meistaru mūzika.

Biļetes "Biļešu Paradīzes" kasēs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!