Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
21
Aug
19:00

Kinoteātra "Splendid Palace" jaunās sezonas atklāšana ar filmu "Fantomass" (1964)

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 21. augustā, kinoteātris "Splendid Palace" atklās jauno sezonu ar franču režisora Andrē Junbela filmu "Fantomass" ("Fantômas", 1964). Skatītājiem būs iespēja izvēlēties – skatīties filmu oriģinālvalodā vai ar leģendāro padomju laika dublāžu krievu valodā. 

Plkst. 19.00 Lielajā zālē tiks rādīta filma "Fantomass" oriģinālvalodā (franču) ar subtitriem latviešu un krievu valodās, bet plkst. 19.30 Mazajā zālē – padomju laikā dublēta krievu valodā.

"Fantomasa" autori – franču detektīvromānu rakstnieki Pjērs Suvestrs un Marsels Alēns – radīja Fantomasu tālajā 1911. gadā, un viņu izdomātais personāžs strauji kļuva populārs. Īsteni pasaules slavu šis personāžs iemantojis caur komēdijas prizmu režisora Andrē Junbela filmā ar Luiju de Finesu un Žanu Marē galvenajās lomās. Režisors būtiski atkāpās no pirmavota, ieviešot stāstā komēdijas un pat parodijas notis, iesmejot par tobrīd strauji aktuālo un Džeimsa Bonda popularizēto spiegu kino tēmu, gan arī cītīgi sekojot tā piemēram.

Šajā filmā Fantomass ir leģendārs noziedznieks, laupītājs un zaglis, kura īsto seju neviens nav redzējis – izmantojot sarežģītas maskas un kostīmus, viņš var atveidot praktiski ikvienu, radot apjukumu policijas rindās. Kad avantūrisks žurnālists Fandors (Žans Marē) publicē fiktīvu interviju ar Fantomasu, viņš ir saniknots un draud žurnālistam ar izrēķināšanos. Taču Fantomasam pa pēdām seko viņa ilggadējais pretinieks, nenogurdināmais inspektors Žuvs (Luijs de Finess), kura uzstājība ir salīdzināma vien ar viņa stulbumu.

Biļetes cena 8 eur, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību, 6 eur.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!