Notikums
23
Janv
19:00

Kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XIV": "Vai viegli būt jaunam"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 23. janvārī, plkst. 19:00 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks otrais no sešiem šīgada kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XIV" seansiem, kurā būs skatāma Jura Podnieka dokumentālā filma "Vai viegli būt jaunam?", par kuru vairāk pastāstīs vēsturnieks Kaspars Zellis.

Rīgas Kino muzeja un kinoteātra "Splendid Palace" rīkotais kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" savā 14. sezonā jau tradicionāli piedāvā sešas filmas no kino vēstures. Lai kino skatīšanos padarītu vairāk piepildītu, pirms katras filmas ir lekcija, un lektoru starpā ir gan kino zinātnieki un kritiķi, gan režisori un citu jomu pārstāvji. Vairāk par kinolektoriju šeit.

Par filmu "Vai viegli būt jaunam?"

Šajā dokumentālajā filmā šķietami vienkāršā veidā portretēta viena paaudze – jaunieši, kuriem 1980. gadu vidū ir apmēram 18 gadi. Šie jaunieši pārstāv dažādus sociālos slāņus un dažādu dzīves pieredzi: filmā redzama jauna meitene, kurai tikko piedzimis bērniņš, no kara Afganistānā nesen atgriezies puisis, protestējoši panki, kā arī šķietami priekšzīmīgs teicamnieks. Filmas režisoram Jurim Podniekam izdevies parādīt, ko katrs no viņiem patiešām domā. Tādējādi filma kļūst par ruporu jauniem, dumpīgiem viedokļiem, kas uzrunāja skatītājus gan Latvijā, gan ārpus mūsu zemes: filma ir izrādīta 85 valstīs, un tās skatītāju skaits mērāms miljonos.

"Vai viegli būt jaunam?" tapa divi turpinājumi jau pēc Jura Podnieka nāves. Filmas varoņi ir iemūžināti vēlreiz filmā "Vai viegli būt…? Pēc 10 gadiem" (1998) un "Vai viegli…? Pēc 20 gadiem" (2010). Abu turpinājumu režisore – Antra Cilinska, kura pirmajā, Jura Podnieka filmā, bija montāžas režisore.

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!