Notikums
06
Febr
19:00

Kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XIV": filma "Aplamā kustība"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 6. februārī, plkst. 19:00 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks trešais no sešiem šīgada kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XIV" seansiem, kurā būs skatāma Vima Vendersa filma "Aplamā kustība", par kuru vairāk pastāstīs kinozinātnieks Viktors Freibergs.

Rīgas Kino muzeja un kinoteātra "Splendid Palace" rīkotais kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" savā 14. sezonā jau tradicionāli piedāvā sešas filmas no kino vēstures. Lai kino skatīšanos padarītu vairāk piepildītu, pirms katras filmas ir lekcija, un lektoru starpā ir gan kinozinātnieki un kritiķi, gan režisori un citu jomu pārstāvji. Vairāk par kinolektoriju šeit.

Par filmu "Aplamā kustība" ("Falsche Bewegung", "Wrong Move"), 1975, Vācijas Federatīvā republika, 103', rež. Vims Venderss.

Jaunais Vilhelms Meistars vēlētos kļūt par rakstnieku, taču viņam pietrūkst kādas šajā arodā neaizstājamas īpašības – intereses par cilvēkiem. Tādēļ māte sūta viņu izziņas ceļojumā pa Vāciju: tādā veidā dokumentēts 1970. gadu vidus Rietumvācijā. Vilhelma ceļojums ar vilcieniem un mašīnu ir sākums virknei dēkainu satikšanos, kas viņam parāda - viņš nespēj ieklausīties otrā cilvēkā. Tā nu Vilhelms savu ceļojumu turpina vienatnē.

"Aplamā kustība" ir aktrises Natasjas Kinski debija kino: filmas uzņemšanas laikā viņai bija tikai 14 gadu.

Šī filma ir otrais darbs Vima Vendersa ceļa filmu triloģijā.

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!