Kērstina Veigla
 
Notikums
21
Febr
17:30

Kērstinas Veiglas lekcija "Vardarbība pret sievieti: ģimenes lieta vai sabiedrības problēma?"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 21. februārī, plkst. 17:30 Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā ar lekciju "Vardarbība pret sievieti: ģimenes lieta vai sabiedrības problēma?" viesosies godalgotā zviedru žurnāliste Kērstina Veigla.

Kērstina Veigla (1959) ir pētnieciskā žurnāliste un autore Skandināvijas vadošajā laikrakstā "Aftonbladet". Viņa pazīstama ar savu unikālo pētījumu par sievietēm, kas mirušas Zviedrijā no tuvinieku rokas kopš 2000. gadu sākuma. Vairākkārt godalgotais pētījums sākās pirms astoņiem gadiem un joprojām turpinās. 2015. gadā viņa saņēma Zviedrijas prestižāko žurnālistikas balvu "Lukas Bonniers stora journalistpris". Veigla sarakstījusi divas grāmatas un šobrīd strādā pie trešās, kā arī bijusi daļa no starptautiska projekta, kurā sievietes no 10 valstīm un pieciem kontinentiem dalās savos stāstos par vardarbību, no kuras cieš un mirst sievietes visapkārt pasaulei.

Rīgā Kērstina Veigla stāstīs par to, kā šos noziegumus izmeklēt un kādu spēcīgu iespaidu to atspoguļošana ziņās varētu atstāt uz sabiedrību: "Viena no trim sievietēm sava mūža laikā piedzīvo fizisku, seksuālu vai cita veida vardarbību, taču ziņās tas nokļūst reti. Pat gadījumi, kad vīrs nogalina sievu, nereti tiek uzskatīti par privātām ģimenes traģēdijām, kārtējo skumjo "trakās mīlestības" stāstu, nevis kaut ko, kas varētu interesēt pārējo sabiedrību."

Pasākumu vadīs žurnāliste Inga Spriņģe. Lekcija notiks angļu valodā. No plkst. 17:00 būs pieejams kafijas galds. Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju.

Lekciju rīko Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā sadarbībā ar Resursu centru sievietēm "Marta".

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!