Notikums
17
Aug
11:00

Jura Bergina personālizstāde "No Ābela līdz Kainam"

Komentē
0
Atgādināt

No 17. augusta līdz 14. oktobrim Rīgas Porcelāna muzejā būs iespējams apskatīt keramiķa Jura Bergina personālizstādi "No Ābela līdz Kainam".

Juris Bergins ir viena no ekstravagantākajām personībām latviešu keramiķu vidū. Viņa rokraksts spilgti iezīmējas Latvijas un Eiropas mākslas ainā. Alegoriskās un provokatīvās kompozīcijas tiek atlietas porcelānā un apgleznotas virsglazūras tehnikā. Fakts, ka priekšmeti veidoti kā tējkannas vai krūzes var palikt neievērots uz vēstījuma fona. Mākslinieks Juris Bergins strādā ar sociāli kritiskām un politiskām tēmām. Asi un precīzi novērojot un fiksējot laikmeta zīmes, viņš tās trāpīgi ietver savās asprātīgajās kompozīcijās. Autors teju raksta savu alternatīvo pasaules vēsturi. Atpazīstamie Bībeles tēli, mijoties ar mākslas vēstures replikām un laicīgās pasaules personībām, zīmoliem un simboliem, savietoti mākslinieka darbos veido jaunus kontekstus, radot arī līdz šim, iespējams, neuzdotus jautājumus. Jurim Berginam patīk spēlēties arī ar valodu nozīmēm un asociācijām.

Juris Bergins pašlaik dzīvo un strādā Lietuvā. Mākslinieks pazīstams ar savu ekstravaganto rokrakstu - koši, simbolu pilni darbi, kas veido asprātīgas atsauces uz laikmeta artefaktiem. Izstādē Rīgas Porcelāna muzejā tiks eksponēti mākslinieka unikālie autordarbi, kas tapuši pēdējo gadu laikā.

Muzeja darba laiks: katru dienu no plkst. 11:00 līdz 18:00, trešdienās no 11:00 līdz 19:00, pirmdienās slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!