Notikums
03
Febr
19:00

Jāņa Borga lekcija par Marku Rotko

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 3. februārī, plkst. 19:00 "Cafe Film Noir" telpās turpināsies kafejnīcā "Muklājs" iesāktais mākslas vēstures lekciju cikls, kurā mākslas zinātnieks Jānis Borgs iepazīstina ar dažādiem mākslas virzieniem un personībām. Šis vakars būs veltīts vienam no visu laiku leģendārākajiem māksliniekiem – Markam Rotko.

"Marks Rotko dzimis Daugavpilī, Latvijā 1903. gada 25. septembrī. Kad zēnam bija desmit gadi viņa ģimene emigrēja uz Amerikas Savienotajam Valstīm, kur Rotko studēja glezniecību un vēlāk kļuva par centrālo figūru pēckara glezniecības attīstībā, kas cieši identificējās ar Ņujorkas skolu. Viņa darbi koncentrējas uz lielu krāsu laukumu ekspresīvām un fiziskajām izjūtām. Viena no Rotko glezniecības iezīmēm ir spēja izraisīt emocionālu reakciju skatītājos, attēlojot vienkāršas un sarežģītas, personiskas un universālas idejas, izmantojot reducētu, taču vizuāli spēcīgu valodu. Tagad mēs droši varam teikt, ka diez vai izdosies atrast kaut vienu mākslinieku mūsdienu mākslas pasaulē, kam pilnā mērā izdotos izvairīties no tiešas vai netiešas Rotko ietekmes, neņemot vērā viņa darba pieredzi ar krāsām." (F. Zaletilo)

Lekcijas garums 2-3 stundas. Ieejas maksa 9 eiro, biļetes nopērkamas "Bezrindas.lv". Lekcijas laikā iespējams pasūtīt dzērienus un ēdienus no "Cafe Film Noir" un "Tinto". Lai garantētu vietu pie galdiņiem, dalību vēlams iepriekš pieteikt pa tālruni 67289085

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!