Notikums
13
Aug
10:00

Izstāžu cikls "Forma nav formāla": Prigičevs/Maračovska/Noviks

Komentē
0
Atgādināt

No 11. augusta līdz 13. oktobrim kultūras pilī "Ziemeļblāzma" iespējams apskatīt laikmetīgās mākslas izstāžu cikla "Forma nav formāla" trīs izstādes.

"Kultūras pils "Ziemeļblāzmas" ceturtais izstāžu cikls veltīts mūsdienu Latvijas tēlniecībai un spītīgi iebilst pret pieņēmumu, ka skulptūra ir gandrīz kā dizaina objekts interjerā ar nolūku to estētiski uzlabot. Izstādes vieno to autoru apzināti izvēlētais sava ceļa gājums Latvijas konservatīvajā un miegainajā tēlniecības laukā, taču katra mākslinieka pieeja formai kā izteiksmes līdzeklim ir ārkārtīgi atšķirīga. Šī radošā, blakus aplūkojamā daudzveidība un sociāli kritiskais, brīžiem pat politnekorektais sabiedrībai aktuālo tēmu apskats noteikti liek pārvērtēt pieņēmumu par tēlniecību kā tādu", raksta izstādes organizatori.

Izstādē "Nervi" skatāmi Agitas Maračkovskas objekti, video un zīmējumi, kuri aktualizē jautājumus par dabas aizsardzību un cilvēka iekšējo līdzsvaru.

"Vegāni uzbrūk nūdistiem" ir Andreja Prigičeva izstāde, par kuru pats mākslinieks saka: "Mūsdienu sabiedrības šķelšanās, sekojot saviem izdomātajiem ideāliem, jau kļūst par normu, un cīņa notiek ar jebkuriem līdzekļiem. [..] Dinamika, ar kādu notiek indivīdu pārliecības un dzīvesveida pārmaiņas, notiek jau gaismas ātrumā, piemēram, no rīta harmonisks visēdājs, vakarā – agresīvs vegāns un otrādi. Katrā savā darbā sniedzu ieskatu un savu redzējumu par konkrētu notikumu, modelējot tā iespējamo procesa gaitu un sekas."

Savukārt Jānis Noviks skatītājiem piedāvā instalāciju "Par to, kā iemācīt robotiem labi pavadīt laiku". "Šī projekta ietvaros veidošu kinētisku instalāciju no paštaisītiem robotiem un mēģināšu radīt vidi un apstākļus, kuros roboti varētu labi pavadīt laiku. Izstāde ir reizē kā mana laboratorija, kur es spēlējos ar tehnoloģijām, kas nu jau pieejamas plašākai auditorijai," stāsta autors.

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" 2019. gada izstāžu programma ir veltīta formu un viedokļu daudzveidības atspoguļojumam laikmetīgajā mākslā. Katrā izstāžu ciklā tiek atklātas paralēlas, neatkarīgas izstādes par kādu noteiktu mākslas žanru vai tēmu. Izstāžu programmas vadītāja ir māksliniece-kuratore Gundega Evelone.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!