Notikums
13
Aug
18:00

Izstāde "Miervaldis Polis/Artis Štamgūts un Laima Jurča"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 13. augustā, plkst. 18.00 MVT Vasaras mājā tiks atklāta izstāde "Miervaldis Polis/Artis Štamgūts un Laima Jurča".

Šī ir priekšpēdējā izstāde ciklā "LMA100", kas godina Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgadi, šoreiz modes māksliniekiem Artim Štamgūtam un Laimai Jurčai interpretīvi turpinot slavenā latviešu mākslinieka Miervalža Poļa ideju par Bronzas cilvēku (jeb padomju cilvēku) un Balto cilvēku (Rietumu pasaules cilvēku), piedāvājot skatītājiem neklātienes performanci – Zaļo jeb atbildīgo cilvēku.

Iedvesmojoties no Miervalža Poļa Bronzas un Baltā cilvēka performances, modes mākslinieki Artis Štamgūts un Laima Jurča turpina šo procesu par sabiedrības attīstību laikā un tendencēs, radot neklātienes performanci, kurā šiem priekštečiem seko nākamais – Zaļais cilvēks. Mākslinieki šo ideju aizguva no Miervalža Poļa performances, kurā Bronzas jeb padomju laika cilvēks pārtapa par Balto cilvēku – Kapitālisko cilvēku, domājot par to, ka mūsdienu laikmeta kontekstam atbilstoši ir šim kapitālistiskajam jeb patērnieciskajam cilvēkam transformēties par Zaļo cilvēku, kas atbildīgi izturas pret savām izvēlēm. Mākslinieki šādā veidā grib reflektēt par mūsdienu laikmeta zaļajām tendencēm, tomēr viņi vēlas par to runāt moderni – viņuprāt, nav jāizvairās no aizvien lielākas tehnoloģiju ienākšanas mūsu sadzīvē un no dabas resursu patēriņa, kā arī nav jāizvairās no plastmasas klātbūtnes, taču par patēriņu ir jādomā. Zaļais cilvēks rosina domāt plašāk un atteikties no stereotipiem par to, kā rūpēties par pasauli, kurā dzīvojam, kā arī aicina pievērst uzmanību mūsu savstarpējām attiecībām – laiks ir uzlūkot vienam otru vienlīdzīgi.

Neklātienes performancē par Zaļo cilvēku Artis Štamgūts un Laima Jurča apskata vēl vienu tēmu – reprezentatīvo portreta ideju. Tas tiks attēlots caur darba kvadrāta formātu jeb Instagram foto formātu, kas mūsdienās ir indivīdu reprezentējošā platforma un būtisks mūsdienu sabiedrības sociālās komunikācijas fenomens.

Artis Štamgūts ir Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina nodaļas docents. Darbojas arī savā zīmolā "Status By Shtamguts" kā dizainers un radošais direktors. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvis maģistra grādu modes mākslā. Papildus studējis Milānas Modes akadēmijā – Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) un Berlīnes Mākslas universitātē – Universität der Künste Berlin (UDK).

Laima Jurča šogad ieguvusi maģistra grādu modes mākslā Latvijas Mākslas akadēmijā. Lielākais sasniegums līdz šim ir uzvara internacionālajā jauno dizaineru konkursā "Łódź Young Fashion Award", kas norisinājās 2018. gada oktobrī Polijā. Bijusi arī starp finālistiem konkursā "Arts of Fashion Foundation" Sanfrancisko 2018. gada decembrī.

Vasaras mājas darba laiks: katru dienu no plkst. 10:00 līdz 22:00. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!