Notikums
22
Okt
11:00

Izstāde "Laikmetīgās Mākslas muzejs Skudrām"

Komentē
0
Atgādināt

No 22. līdz 28. oktobrim galerijas "Room9" telpās būs atvērts "Laikmetīgās Mākslas muzejs Skudrām" (LMMS). Katru dienu direktores G. Evelones vadītajā muzejā norisināsies dažādas muzejveidīgas aktivitātes - lekcijas, diskusijas, izstāžu atklāšanas u.tml., kuras vadīs savas jomas profesionāļi - Anta Irse, Ebba Lokka, Landris Andaus, Raita Jaunaudze, Zelda Blūmšen.

"Laikmetīgais Mākslas muzejs Skudrām" ir instalācija un performanču sērija nedēļas garumā par laikmetīgās mākslas un mūsdienu muzeja formu "low-tech" stilistikā.

"Laikmetīgās Mākslas muzejs Skudrām" ir kritiska reakcija uz pēdējo notikumu ķēdi, kas saistīta ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi jeb, precīzāk, tā ne-izveidi. Lai arī cik ļoti jomas profesionāļi uzstātu, ka šāda veida institūcija ir nepieciešama, 10 gadu laikā valsts vienpersoniski nav spējusi rast līdzekļus muzeja fiziskai būvniecībai. Iluzori šķita, ka risinājums tiks rasts, saistoties ar privātu finanšu struktūru (vienlaicīgi pieverot acis uz tās reputācijas problēmām), taču, lavīnveidīgi attīstoties vēl līdz galam neizprotamiem notikumiem, šķiet, paliksim bez mūsdienu mākslas muzeja vēl kādu desmitgadi. Vienlaicīgi joprojām sabiedrības atbalsts šāda liela projekta attīstībai nav vienbalsīgs un nereti tiek uzsāktas diskusijas, vai šī brīža ekonomiskajā realitātē kaut kas tāds vispār ir nepieciešams.

Iepriekš aprakstītā kontekstā māksliniece Gundega Evelone piedāvā risinājumu (vai vismaz variantu), kā rast izeju no sarežģītās situācijas. Atbalstot pilsonisko aktivitāti un veicinot ikvienu uzņemties atbildību par valstij svarīgo, Gundega Evelone ir aprēķinājusi: ja kopējās šīs institūcijas izmaksas ir apmēram 30 milijoni eiro un rezultātā tā būtu vērtība, kas pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, tad, godīgi sadalot, katram no mums būtu muzeja izveidei jāziedo 15 eiro. Ņemot vērā, ka mūsu nācijai jau iepriekš ir bijis problemātiski vienoties visaptverošā pilsoniskā iniciatīvā, un apzinoties, ka Laikmetīgās Mākslas muzejs ir vajadzīgs te un tūlīt, Gundega Evelone ir nolēmusi pati izveidot laikmetīgās mākslas muzeju par apmēram šādu finansējumu, kuru viņa šā vai tā ziedotu šim projektam, ja būtu vajadzība. Projekta mērķis ir ja ne kvalitatīvi (jo ir ierobežots finansējums), tad vismaz kvantitatīvi aizsākt Laikmetīgās mākslas muzeju kustību Latvijā, cerot, ka daudzu mazu laikmetīgo mākslas muzeju kritiskā masa reiz radīs apstākļus viena liela Laikmetīgā mākslas muzeja tapšanai.

Projekta nosaukums ir populārā interneta mēma "What is this? A Center for Ants?" ("Kas tas ir? Centrs skudrām?") tulkojums un pārfrāzējums. Mēms radies no filmas "Zoolander" (rež. Bens Stillers, 2010), kuras beigās galvenais varonis modelis - pamuļķis ar labu sirdi - nolemj atvērt Kultūras centru bērniem. Aplūkojot centra maketu, viņš to notur par jau gatavu būvi.

Laikmetīgā Mākslas muzeja Skudrām pasākumu programma:

P. 22.10. Administratīvā diena. Iespējamas pieteiktas ekskursijas muzejā.
O. 23.10. Lekcija un diskusija par muzeja lomu 21. gs. Vada Anta Irse LMMS Domnīcā.
T. 24.10. Iepazīšanās ar LMMS kolekciju tās glabātājas Raitas Jaunaudzes vadībā Pastāvīgās ekspozīcijas zālē.
C. 25.10. LMMS galvenā kuratora Landra Andaua moderēts sarunu cikls "Jaunās, Pārlaikmetīgās mākslas vēsmas 21. gs. Latvijā" LMMS bibliotēkā.
Pt. 26.10. LMMS Jaunatklājumu programmas laureātes Ebbas Lokkas personālizstādes atklāšana LMMS Jaunatklājumu zālē.
S. 27.10. Radošā darbnīca bērniem un jauniešiem: mentors - LMMS izglītības programmas direktore Zelda Blūmšen.
Sv. 28.10. Tikšanās ar mākslinieci Ebbu Lokku un LMMS izskaņas pasākums.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!