Notikums
28
Mar
15:08

Izstāde "Kopīgā vēsture"

Komentē
0
Atgādināt

No 22. septembra līdz 30. novembrim Mākslas muzejā "Rīgas birža" notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidota mūsdienu mākslas izstāde "Kopīgā vēsture".

izstādē piedalās mākslinieki: Ieva Balode & Aleksejs Muraško, Klēra Holta, Minna Henriksone, Tanels Randers, Krišna Redī, Andrejs Strokins, Jans Sjiņs. Kuratore: Inga Lāce, izstādes scenogrāfe: Asnāte Bočkis.

Apdzīvojot muzeja pastāvīgās ekspozīcijas telpas, izstāde pievērsīsies muzeja kolekcijai un stāstiem, atsedzot tos aspektus, kas ļauj gūt jaunu skatījumu par attiecībām starp vietējo un starptautisko, kultūras sakariem, kā arī kolekcionēšanu un mākslas darbu saistību ar plašākiem politiskiem un vēsturiskiem procesiem.

Mākslas muzeja "Rīgas birža" kolekcijas vēsture ietiecas laikā pirms Latvijas valsts dibināšanas un saistās ar pirmajām Rīgas sabiedrībai pieejamajām mākslas kolekcijām - tās pamatu veido 19. gs. Rīgas baltvācu rātskungu un tirgoņu sākotnēji pilsētai novēlētās mākslas kolekcijas. Pats muzejs savā ziņā atspoguļo Latvijas valsts vēsturi, tās atrašanos dažādu valstisku veidojumu, impēriju un savienību sastāvā ar katra laika atstāto atšķirīgo mantojumu. Muzeja pamatkrājumu veido Senās Ēģiptes un antīkā māksla, Rietumeiropas, Krievijas un Austrumu māksla ar īpaši izvērstām Ķīnas, Indijas un Japānas kolekcijām. Mākslas muzejs "Rīgas birža" ir daļa no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un bijušā Ārzemju mākslas muzeja kolekciju pārmantotājs.

Pie izstādes strādājuši latviešu un ārvalstu mākslinieki, veidojot jaunus darbus. Tiks izstādīti arī arhīva materiāli, kas atsaucas uz bijušā Ārzemju mākslas muzeja starptautisko sadarbību padomju laikā, it īpaši Indijas festivālu 1987. gadā un citām ārvalstu izstādēm. Īpaša uzmanība pievērsta arī Latvijā dzimušās amerikāņu žurnālistes, mākslas vēsturnieces, antropoloģes un Indonēzijas speciālistes Klēras Holtas (1901-1970) darbam, kas savā ziņā sazaro muzejā jau esošo Indonēzijas pavedienu, sākot ar ekspozīcijā redzamo indonēziešu gleznotāja Radena Saleha (1807– 1880) darbu "Lauvu medības" un portretu, līdz etnogrāfiskiem artefaktiem.

Izstādes nosaukums ir atsauce uz jēdzienu "kopīgā vēsture" (shared history), kas tiek izmantots dažādos kontekstos, mēģinot vēsturiskus notikumus aprakstīt ārpus nacionālo valstu robežām – kā kopīgus dažādām vietām vienlaicīgi, bieži vien attiecinot uz konfliktos iesaistītām pusēm, aprakstot koloniālisma vēsturi vai mēģinot atrast jaunu veidu, kā skaidrot mūsdienu migrācijas sekas. Mākslas muzeja "Rīgas birža" kolekcija šīs izstādes kontekstā kalpo par sākumpunktu jauniem kopīgas vēstures naratīviem.

"Kopīgā vēsture" ir daļa no Eiropas Savienības sadarbības projekta ar tādu pašu nosaukumu. Tas ir starpdisciplinārs projekts. Saistībā ar migrāciju un integrāciju Zviedrijā, Polijā un Latvijā projekta radošās izpētes process Baltijas mērogā apskata tādus jautājumus kā politikas veidošana, tiesiskās un ģeogrāfiskās robežas, statistika, identitāte, sabiedriskā doma un pēc-patiesība. Projekta partneri ir Färgfabriken Stokholmā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Rīgā un Baltijas jūras kultūras centrs Gdaņskā.

Darba laiks: pirmdien slēgts, otrdien 10–18, trešdien 10–18, ceturtdien 10–18, piektdien 10–20, sestdien 10–18, svētdien 10–18.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!