Notikums
23
Jūl
11:00

Izstāde "Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade"

Komentē
0
Atgādināt

No 22. jūnija līdz 22. augustam izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa" apskatāma izstāde "Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade", kas iepazīstina ar muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" desmit gadu laikā veidoto jūgendstila priekšmetu kolekciju.

Plašās porcelāna, fajansa, stikla un metāla kolekcijas, interjera priekšmeti, greznie dāmu un kungu apģērbi un aksesuāri, grāmatas un periodika sniedz ieskatu rīdzinieku mākslas dzīvē, stāsta par kultūras centieniem un sadzīvi 20. gadsimta sākumā. No paaudzes paaudzē mantotie rokdarbi demonstrē rīdzinieču radošo meistarību. Fotogrāfijas un to albumi raksturo Rīgas fotodarbnīcu tehniskās iespējas un ataino jūgendstila laika apģērbu, aksesuāru un frizūru modi. Muzeja glezniecības un grafikas kolekcijā skatāmi vairāki izcilu jūgendstila perioda mākslinieku – J. Rozentāla, B. Borherta, K. Brencēna u. c. – darbi. Izstāde sniedz ieskatu arī izcilo arhitektu – Konstantīna Pēkšēna un Vilhelma Bokslafa – radošajā darbībā. Aplūkojami 20. gadsimta sākumam raksturīgie jūgendstila viesistabas un ēdamistabas interjeri ar autentiskiem šī stila elementiem.

"Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade" caur dažādo šī laika artefaktu kopumu mūsdienu skatītājam plašā un aizrautīgā veidā vēsta par šī laika estētiskajām vērtībām, par kultūrvēsturisko procesu norisi, to nozīmību un ietekmēm gan Rīgas, gan arī Eiropas kontekstā.

Ieejas biļete: 5 EUR. Studentiem un skolēniem: 2.50 EUR. Senioriem: 3.00 EUR.

Darba laiks: P. slēgts, O. 11.00 – 18.00, T. 11.00 – 18.00, C. 11.00 – 18.00, P. 11.00 – 18.00, S. 11.00 – 18.00, Sv. 11.00 – 18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!