Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
06
Aug
12:00

Izstāde "Digitālais komposts"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 18. augustam RIXC jauno mediju un kultūras centrā Rīgā, Lenču ielā 2, apskatāma izstāde "Digitālais komposts".

Vai varam ietekmēt interneta saturu par sevi, ja apzināti izvairāmies no dažādu sociālo platformu lietošanas? Vai esam spējīgi aptvert informācijas mijas neaptveramo ātrumu? Vai mēs varam izbēgt no interneta? Izstādē "Digitālais komposts" jaunie mākslinieki – Katrīne Rožukalne, Gustavs Lociks un Paula Dille – reflektē par interneta vidē plaši pausto viedokli par cilvēka tiesībām izvēlēties.

Katrīnes Rožukalnes interaktīvā instalācija, kuras nosaukums "Digitālais komposts" ir arī izstādes nosaukums, aktulizē rīcības brīvības trūkumu pašam kontrolēt savu digitālajos medijos ievietoto saturu. Māksliniece uzskata, ka patiesībā šādos apstākļos informācija par cilvēku ir daudz brīvāk pakļauta dažādām spekulācijām un interpretācijām. Kā uzskata pati māksliniece, "internets, kļūstot par mūsdienu cilvēka apziņas paplašinājumu, radījis ilūziju par bezgalīgu informācijas telpu, kas pastāv nemateriālajā plaknē, gluži kā melnais caurums. Patiesībā šis tiešsaistē ievietotais un uzglabātais informācijas apjoms aizņem reālu telpu un patērē neiedomājamu enerģijas daudzumu, kas var radīt negatīvu iespaidu ne tikai uz ekosistēmu, bet arī potenciālo darba devēju vai pat nākotnes dzīvesbiedru". Katrīnes Rožukalnes darbs piedāvās arī apmeklētājiem radīt savu pašportretu no tīmeklī atrodamajiem datiem par sevi, gan aizdomāties par interneta un informācijas nopietnību vai nenopietnību.

Ideju par "Digitālo kompostu" no citas puses aplūko Paula Dille, kas savā video poēmā "Jūs nevarat iedomāties, kas notiks tālāk!" aicina aizdomāties par internetu kā neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu un mūsu vieglprātību tajā iesaistīties.

Savukārt Gustavs Lociks radījis video stāstu "Informācijas pieslāņojums" (Spectating the Groundhog Day) skatītāju aizved virtuālā utopijā – uz planētas, kurā informācija mijas un "pienāk" klāt netveramā ātrumā.

Katrīne Rožukalne ir studējusi Liepājas universitātē Jauno mediju mākslas programmā un šogad beigusi maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Gustavs Lociks un Paula Dille šogad ir absolvējuši Jauno mediju mākslas programmu Liepājas universitātē.

Izstādi RIXC galerijā papildina virtuālās realitātes un imersīvās mākslas programma, kurā jaunais mākslinieks Māris Dejus aicina audiovizuālā ceļojumā, virtuāli "iekāpjot" Arta Ostupa dzejolī "Kādā ostas pilsētā".

RIXC galerijas darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai 12.00–18.00; svētdien – brīvs. Ieeja bez maksas.

Izstādes var apskatīt gidu pavadībā (latviešu un angļu valodā). Pieteikšanās, rakstot e-pastu uz rixc@rixc.org vai zvanot 67228478.

Vairāk informācijas RIXC mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!