Notikums
14
Aug
10:00

Izstāde "Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi"

Komentē
0
Atgādināt

No 30. jūnija līdz 9. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zālēs būs apskatāma izstāde "Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi".

Māksliniekam Niklāvam Strunkem (1894–1966) dzejnieks Aleksandrs Čaks un citi laikabiedri piedēvē itāliskā sveiciena "čau" ("ciao") ieviešanu Rīgā. Kamēr vienaudži traucās uz Parīzi, slavenākais "latviešu itālis" no 1923. līdz 1927. gadam dzīvoja Romā, Kapri salā un Florencē, apceļojot arī Venēciju, Toskānu, Neapoles līča un Amalfi piekrasti.

Izstādē līdzās Niklāva Strunkes kanoniskajiem darbiem atklāsies maz zināmi, ziemeļnieka acīm tverti "saules un vīna zemes" dabas, arhitektūras un sadzīves iespaidi, kas veido abu Itālijas ceļojumu vizuālo dienasgrāmatu. Izceļot vietu savdabību, tiks parādītas Kapri radītas kubistiski stilizētas, arhitektoniskas ainavas, Romas apkaimē un Toskānā tapuši gleznainu mazpilsētu skati. Itāliskos motīvus mākslinieks bieži iekļāvis savās kaligrāfiski rakstītajās vēstulēs.

Izstādē, kas ir viens no notikumiem ceļā uz nākamgad svinamo klasiķa 125. jubileju, eksponēti mākslas darbi, foto liecības un izdevumi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas krājuma, Zuzānu un citām privātkolekcijām.

Kuratore: Dr. art. Aija Brasliņa, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja, glezniecības kolekcijas glabātāja.

Muzeja darba laiks: P. slēgts, O. 10-18, T. 10-18, C. 10-18, P. 10-20, S. 10-17, Sv. 10-17.

Vairāk informācijas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja interneta vietnē.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!