Notikums
12
Febr
19:00

Izrāde "Persiešu valodas stundas" krievu valodā

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 12. februārī, plkst. 19:00 Žaņa Lipkes memoriālā krievu valodā būs skatāma izrāde "Persiešu valodas stundas" ("Уроки персидского").

Godalgotā krievu dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska (Maskava) lugas "Persiešu valodas stundas" pamatā ir viņa izdomāta epizode no izcilā poļu-ebreju rakstnieka Bruno Šulca (1892-1942) dzīves. Pirmizrāde Lipkes muzejā latviešu valodā notika 2017. gada 10. novembrī.

Genādija Ostrovska (dz.1960) filmu scenāriji ir saņēmuši virkni prestižu kino balvu, pēc tiem savas filmas veidojuši tādi režisori kā Pāvels Lungins, Valērijs Todorovskis, Filips Jankovskis un citi.

Izrādes "Persiešu valodas stundas" darbība notiek koncentrācijas nometnē, kur uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kas varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Nometnē lielākoties ir ebreji, neviens nezina persiešu valodu. Tāpēc viņi visi dodas uz krāsni.

Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos. Un viņš uzņemas iemācīt Ginteram persiešu valodu.

Izrādes centrā - rakstnieks, mākslinieks Bruno Šulcs, kuru 1942.gadā Drogobičā nošāva vācietis Ginters. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena, par savādajām attiecībām starp upuri un bendi. Te saplūst traģēdija un groteska, vīriešu un sieviešu dzimumi, mūzika un klusums, lamas un poēzija.

Kā izrādes galvenais producents "Persiešu valodas stundās" debitē bijušais premjerministrs, biedrības "Žaņa Lipkes memoriāls" vadītājs Māris Gailis. Izrāde notiek Žaņa Lipkes – 2.pasaules kara laika ebreju glābēja – memoriālā muzeja telpā, kas tikusi īpaši piemērota šīs lugas iestudēšanai. Izrādē piedalās aktieri Elita Kļaviņa (JRT), Rihards Lepers, Marija Daniļuka un Jolanta Strikaite-Lapiņa. Scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, horeogrāfe Agate Bankava, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko.

"Persiešu valodas stundas" tiek spēlētas pamīšus latviešu un krievu valodā. Biļetes nopērkamas "Biļešu Serviss" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!