Notikums
20
Marts
18:30

Izrāde "Tas pasaules gals"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 20. martā, plkst. 18:30 Nacionālajā teātrī būs skatāma Ināras Sluckas izrāde "Tas pasaules gals" pēc Žana Lika-Lagarsa lugas.

Jauns cilvēks pēc daudzu gadu prombūtnes, ko viņš pavadījis tālu no mājām, atgriežas pie ģimenes provinces pilsētā, lai pavēstītu mātei, brālim un māsai kādu bezgala svarīgu jaunumu par savu dzīvi. Izrādās, ka izdarīt to nemaz nav tik viegli.

Žans Liks-Lagarss (1957-1995)ir ievērojamākais franču 20. gs. otrās puses dramaturgs, kuru Latvijā pazīst pēc viņa lugas "Spēles varoņi", kā arī pēc Ksavjera Dolana filmas "Tas ir tikai pasaules gals" 2016. gadā.

Režisore Ināra Slucka: "Ne tik bieži iznāk sastapties ar patiesi augstvērtīgu mūsdienu dramaturģiju. Aktieri, režisoru un autoru J. Liku-Lagarsu (1957-1995) kā dramaturgu pa īstam atzina tikai pēc viņa nāves. Līdzīgi kā ar daudziem māksliniekiem, kurus dzīves laikā nesaprata, nenovērtēja... Tā ir dīvaina klātesamība procesam, kad tu strādā ar tāda autora darbu, kuru vēl pēc gadiem pazīs pasaule. Jau šobrīd Lagarsa lugas pieskaitāmas pie franču dramaturģijas klasikas un viņš ir Francijā visvairāk spēlētais mūsdienu dramaturgs  līdzās  Čehovam un Moljēram. Autors, kurš vienkārši un dziļi stāsta stāstus par mūžīgām tēmām – dzimšanu, nāvi un mīlestību."

Lomās Kaspars Zvīgulis, Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Evija Skulte, Ivars Kļavinskis.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!