Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
26
Jūn
19:00

Izrāde "Padegs un Padegs"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 26. jūnijā, plkst. 19.00 LKA teātra mājā "Zirgu pasts" tiks demonstrēts Vara Piņķa iestudējums "Padegs un Padegs", aicinot uz pastarpinātu, taču intīmu dialogu ar noslēpumaino ģēniju – mākslinieku Kārli Padegu.

Nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsta fonds" (zīmols "Kultūrmarka") turpina izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā, īstenojot izrādi par 20. gadsimta sākuma gleznotāju un grafiķi, slaveno Rīgas dendiju Kārli Padegu (1911–1940).

"Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi krājumi.... Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien," tā par Kārli Padegu grāmatā "Kārlis Padegs" ("Neputns", 2014) raksta mākslas zinātnieks Jānis Kalnačs.

Izrādes dramatizējuma autors – Ivo Briedis, lomās – Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa, izrādes mākslinieks – Māris Ruskulis.

Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīzē".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!