Notikums
28
Maijs
19:00

Izrāde "Klūgu mūks"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 28. maijā, plkst. 19:00 Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē būs skatāms Ingas Ābeles romāna "Klūgu mūks" iestudējums Indras Rogas režijā.

Latviešu prozaiķes Ingas Ābeles godalgotais romāns "Klūgu mūks" (2014) ir stāsts par pirmā Latgales latviešu mācītāja Franča Trasuna (romānā Franča Sebalda) un lidotāja Jezupa Baško (romānā Jezupa Sebalda) vēlmi sasniegt debesis. Cik viens meklē garīgā ceļā, tik otrs – fiziskas iespējas pacelties spārnos un lidot. Mūks – latviešu valodā tas nozīmē cilvēku, kas izvēlējies garīgās kalpošanas ceļu, no laicīgās dzīves atteikušos vientuļnieku. Latgaliski mūks jeb mūka ir Jēzus atveids pie krucifiksa.

 

 

Režisores Indras Rogas par savu romāna redzējumu stāsta: "Ticēt un darīt – tas ir viss! Pieņemt, izturēt un nekrist izmisumā. Tā ir dzīves jēga. Tas ir mūsu tautas sākums. Sapņot un darīt – tas ir viss! Arī visneprātīgākie sapņi piepildās. Tikai mūžs ir par īsu, lai pats sapņotājs to pieredzētu. Bet tie piepildās. Un tā ir dzīves jēga. Citas nav." 

Režija un dramatizējums: Indra Roga, režisores asistents: Jānis Vimba, scenogrāfs: Gints Sippo, kostīmu māksliniece: Anna Heinrihsone, horeogrāfe: Inga Raudinga, komponists: Pēteris Vasks, gaismu mākslinieks: Oskars Pauliņš, producente: Ilona Matvejeva. 

Lomās: Kārlis Reijers, Gundars Grasbergs, Agnese Cīrule, Maija Doveika, Sanita Pušpure, Ilze Rudolfa, Liene Sebre, Evija Skulte, Jānis Āmanis, Ainārs Ančevskis, Kaspars Aniņš, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Mārtiņš Egliens, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns, Juris Lisners, Ģirts Liuziniks, Ivars Puga, Uldis Siliņš, Jānis Skanis, Jurģis Spulenieks, Igors Šelegovskis, Jānis Vimba, Madara Bore, Alise Danovska, Laura Siliņa, Kristaps Ķeselis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!