Notikums
28
Aug
19:00

Izrāde-ekskursija "Brasa. Pumpurs. Spēks."

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 28. augustā, plkst. 19.00 Brasas apkaimē norisināsies izrāde-ekskursija "Brasa. Pumpurs. Spēks".

"Brasa ir īpaša apkaime. Šeit slejas Jūgendstila augstceltnes un atrodas simtiem gadu senas vēsturiskas vietas – Kara hospitālis, Lielie kapi un piecas baznīcas. Brasa ir gana tuvu, lai pēc Vecrīgā jauki pavadīta vakara nāktu mājās kājām, bet arī diezgan tālu no Rīgas centra, lai brīžiem šeit sajustos kā mazpilsētā. Kaimiņi šeit pazīst viens otru un aktīvi piedalās apkaimes dzīvē.

Izrādes tapšanā iesaistījušies ar Brasas apkaimi cieši saistīti mākslinieki. Arī Andrejam Pumpuram ir kāda īpaša saikne ar šo vietu – viņš apglabāts Lielajos kapos.

Padomju laikos par Brasu bija radies tāds teiciens: „Brasa – spēks. Visiem – vāks". Mūsdienās nemainīgs ir palicis šis iedzīvotāju spēks. Spēks, kas slēpjas viņu saliedētībā, viņu ikdienas sadarbībā, viņu spējā vienoties kopīgu mērķu īstenošanā," raksta pasākuma veidotāji.

Izrāde būs kā pārgājiens ar iepazīšanos. Ekskursija gida pavadījumā pa Brasas apkaimi un tikšanās ar Pumpura eposa "Lāčplēsis" tēliem mūsdienu kontekstā, un it kā visiem zināmas vietas ieraudzīšana jaunā gaismā.

Teksts – Andrejs Pumpurs, režija – Anta Priedīte, scenogrāfija – Aigars Ozoliņš, tērpi – Liene Dobrāja. Lomās: Eduards Johansons, Andis Strods, Liene Sebre, Karīna Tatarinova, Kaspars Zāle, Akvelīna Līvmane, Kristians Kareļins, Egīls Braķis, Sanda Dejus, Kaspars Silavs, Jānis Kronis, grupa "Gapoljeri". Gidi un statisti: Sanda Dejus, Kaspars Silavs, Jānis Kronis, Egīls Braķis un brīvprātīgie.

Biļetes "Biļešu Servisa" kasēs un internetā.

Pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un norises vietai. Izrādes laikā būs jānoiet aptuveni 2,5 km pa asfaltu, bruģi un zemi.

Izrādes sākums un tikšanās pie Hospitāļu ielas 2a, aptuvenais ilgums 2 stundas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!