Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
26
Jūn
20:00

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem": Laimas Jansones koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 26. jūnijā, plkst. 20.00 introvertās mākslas festivālu "Ad Lucem" atklās koklētājas Laimas Jansones koncerts Rīgas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Festivāls "Ad Lucem" notiek kopš 2002. gada un ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Festivāla kontekstā garīgums ir saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, iekšupvērstību jeb introversiju – spēju apzināti iedziļināties būtiskajā, pievērsties savai iekšējai pasaulei un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Šī gada festivālu atklās koklētājas Laimas Jansones solo koncerts 26. jūnijā. Laima ir Latvijā vispazīstamākā tautas mūzikas pārstāve, kuras vārds izskanējis arī tālu pasaulē. Mūziķe regulāri tiek aicināta uzstāties gan Latvijas koncertzālēs, gan koncertos visā pasaulē. Spēlējusi kopā ar Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Riga", Latvijas Radio kori, dūdu un bungu grupu "Auļi", grupu "Skyforger", etnodžeza trio "Zarbugans" Baltijas lielākajā džeza festivālā "Rīgas Ritmi" un Cēsu Mākslas festivālā, uzstājusies ar maestro Raimondu Paulu koncertā "Dzimuši Rīgā" 2014. gadā. Veiksmīga skatuviskā sadarbība bijusi arī ar DJ Monsta, ar kuru kopā izdots albums "Zeme" (2016). Laima veidojusi muzikālo noformējumu gan teātra, gan laikmetīgās dejas izrādēm. 2014. gadā mūziķe guva "Lielās mūzikas balvas" nomināciju kategorijā "Gada jaunais mākslinieks 2013".

Laima ir muzicējusi kopā ar dažādu žanru mūziķiem – gan ar popa un roka, gan ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem. Šogad festivālā "Ad Lucem" Laima Jansone aicinās uz jaunu solo programmu, kurā, apvienojot etnogrāfisko un mūsdienīgo, tradīciju un improvizāciju, mūziķe dalīsies savas radošās pasaules bagātībā.

Biļetes "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!