Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
27
Jūn
16:00

Instalācija-darbnīca "Darbagalds"

Komentē
0
Atgādināt

Jūnija pēdējā nedēļā Cēsīs viesosies jaunzēlandiešu māksliniece Keita Makintoša (Kate McIntosh). Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotā viesizrāžu programma sarunu festivālā "Lampa" piedāvā instalāciju "Darbagalds", ko no 27. līdz 30. jūnijam bez maksas varēs apskatīt Cēsu Pilsmuižas klētī, un izrādi "Daudzu rokās" 29. un 30. jūnijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

"Darbagalds" ir instalācija-darbnīca, kas ar pavisam ikdienišķu priekšmetu un darbību palīdzību reflektē par nebeidzamo bojāejas un radīšanas ciklu. Septiņās telpās izvietotais mākslas darbs top un mainās līdz ar katru jaunu apmeklētāju, jo skatītāja piedalīšanās šeit ir izšķiroša. Idejiski tīrā un izpildījumā unikālā instalācija atraisa gan cilvēkā, gan lietās mītošo radošo un ārdošo potenciālu un aicina pārskatīt mūsu attiecības ar lietu pasauli jautrā, aktīvā un negaidītā veidā.

Apmeklējot "Darbagaldu", skatītājs saņem instrumentus un norādes, izvēlas priekšmetu un ķeras pie darba. Instalācija ir piemērota gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem un paredz skatītāju līdzdalību. Apmeklējums ilgst no 15 līdz 30 minūtēm.

Jaunzēlandiešu mākslinieci Keitu Makintošu fascinē materiālā pasaule, bet savos darbos viņa aizraujas ar jaunu funkciju un nozīmju piešķiršana dažādiem ikdienišķiem priekšmetiem un materiāliem. Nereti šajā procesā tiek iesaistīts skatītājs, jo cieņpilna saspēle ar publiku ir viens no Keitas darbu pamatelementiem. Keitas izrāžu sērija Cēsīs ir iekļautasarunu festivāla "Lampa" programmā un aicina uz pavisam netipisku sarunu bez vārdiem.

Instalācija-darbnīca atrodas Cēsu pilsmuižas klētī Cēsīs, Pils laukumā 15. Ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!