Notikums
07
Febr
18:00

Ingas Pērkones lekcija par melodrāmu kino

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 7. februārī, plkst. 18:00 izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā notiks kinozinātnieces Ingas Pērkones lekcija par melodrāmu kino.

Melodrāmas fenomens mūsdienu kino pētniecībā piedzīvo renesansi. Teorētiķi melodrāmu tēlaini salīdzina gan ar Prometeju, kura ķēdes jāatraisa, lai aiz ciešanām ieraudzītu aktīvu un spēcīgu varoni, gan ar ziloni tumšā istabā, kuru katrs iztēlojas atšķirīgi – atkarībā no tā, kuru dzīvnieka daļu sataustījis.

Kinozinātniece Inga Pērkone lekcijā runās par melodrāmu kā īpašu māksliniecisku skatījumu uz pasauli. Melodrāmas modam nav mediju, žanru un nacionālu robežu, tomēr raksturīgas noteiktas stilistiskas izpausmes un attiecības ar laiku.

Lekcija norisinās izstādes "MELOS" ietvaros, kas ir sadarbības projekts starp māksliniecēm Annu Ceipi, Viku Ekstu un Līgu Spundi. Izstāde pēta, kāpēc pārspīlēti emocionālā melodrāma piesaista daudz skatītāju un ļauj apmeklētājam arī sajusties kā melodrāmas varonim.

Inga Pērkone ir kinozinātniece, no 2004. gada LKA Teātra un audiovizuālās mākslas katedras vadītāja, Zinātniskās pētniecības centra galvenā pētniece, Dr.art. bakalaura studiju apakšprogrammas "Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija" vadītāja (kopā ar doc. Zani Kreicbergu). Bijusi Rīgas Kino muzeja direktore (1993–2004) un galvenā fondu glabātāja (1988–1993).

Grāmatu autore: "Tu, lielā vakara saule! Esejas par modernismu Latvijas filmās" (2013), "Es varu tikai mīlēt... Sievietes tēls Latvijas filmās" (2008), "Kino Latvijā. 1920 – 1940" (2007) un līdzautore: "Inscenējumu realitāte: Latvijas aktierkino vēsture" (2011), LKA zinātnisko rakstu krājuma "Te-Ki-La" idejas autore un sastādītāja (2010-2013), periodiskā izdevuma "Kino Raksti“ redkolēģijas locekle un daudzu publikāciju autore, starptautiskā elektroniskā rakstu krājuma "KinoKultura. Latvian Issue" (2012) sastādītāja un līdzautore u. c.

Organizējusi Starptautiskas kinovēstures vasaras skolas Rīgā (1995; 1998; 1999), Vispasaules latviešu kinematogrāfistu saietu (1990), starptautiskas konferences, to vidū jaunākā: "Kreisuma ideja kultūrā. Parole – Asja" (2015) u.c.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!