Notikums
16
Jūl
19:00

Iepazīšanās ar tekstgrupas "Orbīta" pirmajām "Replikām"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 16. jūlijā, plkst. 19.00 peldošajā galerijā "Noass"notiks pirmā iepazīšanās ar apvienības "Orbīta" nule izlaistajām "Replikām", kas svaigi piegādātas no Jelgavas tipogrāfijas.

Apvienība "Orbīta" izlaidusi jau trešo Sergeja Timofejeva bilingvālo grāmatu. To sauc "Replika". Tie ir dzejoļi, ko Sergejs sarakstījis pēdējo 5 gadu laikā, kā arī atdzejojumi, ko veikuši tādi ievērojami latviešu dzejnieki kā Arvis Viguls, Toms Treibergs un Andris Akmentiņš. Tā ir vīrišķīga un pieaugusi grāmata ar mazu meitenīti un suni uz vāka (fotogrāfijas autore – Olga Kaneva), mēģinājums būt atklātam, bet nezaudēt dziļumu. Pateikt savu sakāmo, kad apkārt nepārtraukti dūc ziņu un viedokļu koris.

Tā ir "Replika". Pats vārds latviešu un krievu valodā skan vienādi – to pašu gājienu Sergejs izmantoja arī savā iepriekšējā izlasē "Stereo". Taču "replikai" ir krietni vairāk nozīmju. Teātra mākslā tas ir aktiera pēdējais vārds, pēc kura jārunā citam; mūzikā – melodijas vai frāzes atkārtojums citā balsī; vizuālajā mākslā – mākslas darbs, kas atkārto citu – tajā pašā manierē, materiālā un saglabājot oriģināla izmēru; tehnikas sfērā – darba kārtībā esoša pilnizmēra kopija retam vai zudušam vēsturiskam paraugam; tāpat arī par "repliku" var saukt jebkuru funkcionālu patērētāju ierīces kopiju, kas ir populāra, bet vairs netiek ražota (tas nav pakaļdarinājums, kuru sauc par klonu).

Tas viss uzvedina uz asociācijām par bezgalīgu poētiskā vārda reprodukciju, kad katrs jauns izdevums ir svarīga un būtiska, taču kārtējā replika, kurai neizbēgami seko jauni citu autoru izteikumi. Un uz domām par oriģinālu un kopiju, par to, ka ikvienai lietai ir savs "ideālais paraugs", nesasniedzams savā pilnībā. Nosaukums pasvītro paša poētiskā procesa svarīgumu, nepārtraukti bagātinot runu un literatūru, kurā katrs autors spēlē savu īpašo lomu plecu pie pleca ar saviem priekštečiem un laikabiedriem. Katram te ir sava "Replika". 

Izdevumā iekļauts arī neliels bloknots, pilnīgi tukšs un ieturēts kopējā grāmatas dizainā. Pēc autora Sergeja Timofejeva un grāmatas dizainera Alekseja Muraško ieceres tā ir sava veida iespēja lasītāju "replikām" – baltas lapas brīvā telpa, ko lasītājs varēs aizpildīt pēc saviem ieskatiem, ar saviem tekstiem un savām reakcijām.

Pasākumā Sergejam pievienosies grāmatas atdzejotāji, bet par skaņu gādās pašmāju mūziķis Selffish, kas daudzkārt kopā ar "Orbītu" uzstājies ārzemju viesizrādēs. 16. jūlija vakars ir arī pēdējā iespēja "Noasā" apskatīt arī "Orbītas" izstādi "No kā rodas dzeja?". 

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0