Notikums
19
Janv
17:30

Helēnas Demakovas lekcija "Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 19. janvārī, plkst. 17:30 mākslas muzejā "Rīgas birža" (konferenču zālē 3. stāvā) sāksies mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas jaunais piecu lekciju cikls "No miera baloža līdz jūras briesmonim". Pirmās lekcijas tēma ir "Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē". Ieeja brīva.

Mākslas zinātnieces, Borisa un Ināras Teterevu fonds programmas "Māksla publiskā telpā" kuratores Helēnas Demakovas lekciju cikls ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attieksies uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimtā (līdz 2017. gadam). Lekcijās ir aicināts piedalīties ikviens interesents.

Bagātīgi ilustrētā lekcija "Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē" atspoguļos cilvēka (un reizēm arī dzīvnieka) figūras veidolus dažādos mākslas virzienos daudzu mākslinieku daiļradēs. Šajā lekcijā par cilvēka un dzīvnieka (piemēram, Deivida Hoknija mīļotā suņa Stenlija, kurš aizgājis labākos medību laukos) figūru mākslā vēstīs emocionāli tēli, - ekspresīvi vai statiski, stāstoši vai shematiski, sadzīviski vai heroiski, idealizēti vai deformēti, utt.

Turpmākajās lekcijās tiks izsekots abstrakcijas līkločiem, antimākslai un mākslai, kas saistīta ar masu kultūru; kā arī konceptuālajai, kontekstuālajai, politiskajai, postmoderni vēstošai un cita veida mākslai.

Lūgums interesantus nekavēt lekcijas sākumu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!