Notikums
16
Febr
17:30

Helēnas Demakovas lekcija "Abstrakcijas līkloči un taisnstūri"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 16. februārī, plkst. 17:30 mākslas muzejā "Rīgas Birža" notiks mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas lekcija "Abstrakcijas līkloči un taisnstūri".

Tā ir otrā lekcija mākslas zinātnieces un Borisa un Ināras Teterevu fonds programmas "Māksla publiskā telpā" kuratores Helēnas Demakovas jaunajā lekciju ciklā "No miera baloža līdz jūras briesmonim". Cikls veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. Ieeja ir bezmaksas.

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attieksies uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimta 2017. gadā.

Cikla otrajā lekcijā "Abstrakcijas līkloči un taisnstūri" tiks izsekots šai parādībai 20. un 21. gadsimtā. Iesākot ar Vasilija Kandinska, Kazimira Maļeviča un krievu konstruktīvistu idejām, turpmākais stāsts pievērsīsies bezpriekšmetiskajai mākslai Rietumos, lai noslēgtos ar digitālajā vidē radītajiem darbiem. Lekcijā aplūkotais ģeometriskais un ekspresīvais abstrakcionisms tiks bagātīgi ilustrēts. Zemes mākslas un minimālisma izpausmes šajā lekcijā netiks pieminētas, tās tiks iztirzātas turpmāk.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ dalība noteikti jāpiesaka uz e-pastu: lekcijas@teterevufonds.lv, norādot vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Pēc pieteikuma nosūtīšanas, tiks nosūtīts apstiprinājums par dalību lekcijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!