Notikums
29
Nov
16:00

Grafiķes Haneles Zanes Putniņas izstāde "IBĪ TĒVS. Sūrds!"

Komentē
0
Atgādināt

No 22. novembra līdz 8. decembrim Rīgas cirkā skatāma grafiķes Haneles Zanes Putniņas izstāde "IBĪ TĒVS. Sūrds!"

Hanele Zane Putniņa personālizstādē "IBĪ TĒVS. Sūrds!" Rīgas cirka bijušajā ziloņu stallī pievēršas franču dramaturga Alfreda Žarī lugai "Ibī-karalis". Māksliniece ir iespiedusi lugu pašizdotā sējumā savā pagrīdes tipogrāfijā "Rakete" un dažādās grafikas tehnikās veido asociatīvas ilustrācijas, kas būs skatāmas izstādē. Tās attēlo pavisam absurdo Ibī tēva un Ibī mātes pacelšanos varas augstumos, neganto valdīšanu un pazemojošo bēgšanu. 19. gadsimta beigās pusaudžu vidū tapusī luga ieskandina 20. gadsimta nevaldāmos un izsmējīgos mākslas virzienus - dadaismu, sirreālismu un absurdu. Hanele Zane Putniņa labprāt turpina šo dauzonīgo spēlēšanos ar savām asprātīgajām, groteskajām un vienlaikus karaliskajām grafikām. Ilustrācijas ir makabra deja, kurā Ibī tēvam līdzi dejo arī pūlis, labprātīgi ļaujot šķelt savus galvaskausus kā riekstus.

Hanele Zane Putniņa ir grafiķe, kurai īpaši iemīļots ir lielformāta linogriezums. Kopš lielformāta grāmatas "Smurgulis un īscaurule" izdevuma 2012. gadā izveidojusi Rīgā pagrīdes izdevniecību "Rakete". Ilustrējusi, izdevusi vai neizdevusi grāmatas "Ibī-karalis", "Bušu ciešanas Miķeļtornī", "M-tiņš" u.c., pārizdevusi Eduarda Liedskalniņa darbus. Nominēta kā gada aktrise par lomu Elzas Feldmanes filmā "Labrīt, dakter!". Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas turpina mācīties renesanses taustiņinstrumentu būvi un ir elektroniskās mūzikas grupas "Monotróns" dalībniece.

Izstāde būs apskatāma no 22. novembra līdz 8. decembrim Izstāde atvērta ceturtdienās un sestdienās plkst. 16 - 19. Bez ieejas maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!