Notikums
20
Febr
18:30

Georga Manceļa "Jaunas latviešu sprediķu grāmatas" lasījums

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 20. februārī, plkst. 18:30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) stiklotajā korē notiks laikmetīga izrāžu-lasījumu cikla "Lasām Latvijā" Georga Manceļa "Jaunas latviešu sprediķu grāmatas" fragmentu lasījums. Ieeja bez maksas.

"Jauna latviešu sprediķu grāmata" bija pirmā un vairāku gadsimtu laikā vispopulārākā sprediķu grāmata latviešu valodā. Kopš pirmizdevuma 1654. gadā līdz pat 19. gadsimta sākumam tā piedzīvoja daudzus atkārtotus izdevumus. Teksti tika atkal un atkal lasīti skaļi priekšā no paaudzes uz paaudzi gan baznīcā, gan mājās. Tā ir arī pirmā grāmata, kurā parādās autora noklausīta tautā lietotā latviešu valoda.

Latvijas Nacionālā teātra režisors Valters Sīlis kopā ar izrādes mākslinieku Uģi Bērziņu un aktrisēm Anci Strazdu un Ingu Tropu "Jaunu latviešu sprediķu grāmatu.." lasīs LNB stiklotajā korē, ieceļot gadsimtus senos tekstus mūsdienu Rīgas panorāmā. Izrādi papildinās vēsturnieka, LNB pastāvīgās ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" kuratora Gustava Strengas komentārs.

Latvijas valsts simtgades programmā ietvertajā izrāžu-lasījumu ciklā iestudētas piecas izrādes, kuru radīšanā tika izmantotas LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" skatāmas vai ar tās tēmām saistītas grāmatas. "Lasām Latvijā" ar laikmetīgu skatuves līdzekļu palīdzību atklāj, kā grāmatas un lasīšanas process gadsimtu gaitā veidojis Latvijas teritorijas iedzīvotāju identitāti, kā grāmatas palīdzējušas nokļūt līdz valsts idejai un tās īstenošanai, kā valsts liktenis atspoguļojas grāmatās. Izrāžu cikla veidotājus interesē ne tikai izvēlēto grāmatu saturs, bet arī to radīšanas, izdošanas un lasīšanas apstākļi, kā arī lasīšanas process kā performatīvs akts. Līdz 2018. gada 24. februārim LNB būs iespēja noskatīties pārējos četrus iestudējumus.

Izrāžu-lasījumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!