Notikums
16
Nov
17:00

Gaismas festivāls "Staro Rīga"

Komentē
0
Atgādināt

Virtuālās realitātes pilsēta ar kilometriem augstām ēkām, gaismas dārzs, Arktikā tapusi skaņas un kino skulptūra un citi neparasti gaismas objekti, kas no 16. līdz 19. novembrim jāredz festivālā "Staro Rīga".

Gaismas dārzs
Gaismas instalācija Kaņepes Kultūras centrā

"Staro Rīga" laikā Kaņepes Kultūras centrs pārvērtīsies "Gaismas dārzā", ko veidojuši 100 Rīgas iedzīvotāji, kuri uz projekta tapšanas laiku ziedo savu mīļāko lampu. Katra lampa reprezentē vienu pilsētnieku un vizualizē Rīgas iedzīvotāju dažādību.

Transrealitātes Zirgu iela
Ginta Gabrāna vides instalācija ar paplašināto realitāti Zirgu iela posmā no Līvu laukuma līdz Doma laukumam

Zirgu ielā ar viedierīcēs lejupielādējamās lietotnes "SAN" palīdzību varēs nonākt paplašinātajā realitātē – ielas posms ar gaismas sienu portāliem no Līvu laukuma līdz Doma laukumam pārvērtīsies par virtuālu nākotnes pilsētu, kurā nav ierobežojumu arhitektu un iedzīvotāju iztēlei. Virtuālās realitātes mākslinieka Ginta Gabrāna radītajā pilsētā ēkas slejas kilometriem augstu, nedarbojas parastie gravitācijas likumi un ir iespējams nonākt vēl citās jaunradītās virtuālās pasaulēs, kas pastāv paralēli reālajai.

"Prombūtne"
Voldemāra Johansona skaņas un kino skulptūra Tallinas kvartāla koncertzālē "Tu Jau Zini Kur"

Mākslinieks Voldemārs Johansons "Staro Rīga" festivālā izrāda savu skaņas un kino skulptūru "Prombūtne". Tā ir telpiska ledus ekrānu instalācija savienojumā ar īpaši šim darbam radītu skaņdarbu kā veltījumu trauslajai Arktikas dabai. Darbs tapis divu gadu garumā, dodoties divās ekspedīcijās uz ekstrēmas vides un ledāju pasauli Arktikā, dokumentējot ledāju virsmas un sairumu, kalnu grēdas, raupjo zemes virskārtu, ledus kušanu un ūdens plūsmas.

"Saule brauca debesīs"
Videoprojekcija laukumā Eksporta un Elizabetes ielu krustojumā

Jura Kaukuļa un „Jauno Jāņu orķestra" dziesmu pavadībā festivāla apmeklētājus gaidīs Latvijas animācijas filmu klasiķes Rozes Stiebras jaunās filmas "Saule brauca debesīs" varoņi: trokšņainie ķekatnieki, drosmīgais Nabašnieks, negantais Vilks, sirsnīgā Kaza un citi. Filma, kas vēsta par piedzīvojumiem pēc tam, kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, pirmizrādi piedzīvos šovakar, 16. novembrī.

"Starneši"
Mobila videoprojekcija Maskavas ielā 9

Festivāla laikā senās ostas apkaimi – Lastādiju – Maskavas ielas sākumā pārņems ilustrēti un animēti dzīvnieki, kuru dabiskā vide un nākotne Latvijā ir apdraudēta dažādu cilvēka darbību rezultātā. Multimediālās performances pamatā ir trīs dažādu savvaļas dzīvnieku stāsti, kas tiek atklāti caur mākslinieces Kitijas Roles zīmētiem un Toma Burāna animētiem dzīvnieku tēliem, kā arī rakstnieka Paula Bankovska veidotiem un aktieru ierunātiem audiostāstiem. Starneši stāstīs un rādīs, kā klājas zivīm Baltijas jūrā, melnajam stārķim Latvijas mežos, Eiropas ūdelei, brūnajam lācim un citiem zvēriem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!