Notikums
21
Aug
19:00

V. Freiberga lekcija "Vienaldzība, noslēgtība, bailes no citādā"

Komentē
0
Atgādināt

Ar lekciju "Vienaldzība, noslēgtība, bailes no citādā", kas notiks otrdien, 21. augustā, plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā turpinās Viktora Freiberga kinolekciju cikls "Pilsoņi".

Lekciju cikla centrālais motīvs ir pilsētvides ietekme uz indivīda apziņu, pievēršoties ne tikai sociāli nozīmīgām tēmām, bet arī aplūkojot indivīdu kā klejotāju, kas meklē piederības izjūtu.

Šajā lekcijā Viktors Freibergs runās par vienaldzību, noslēgtību un bailēm no citādā, analizējot Deivida Linča šedevru "Ziloņcilvēks" ("The Elephant Man", 1980), kas saņēmis astoņas Kinoakadēmijas balvas jeb "Oskara" nominācijas, ieskaitot kā labākais režisors un labākais adaptētais scenārijs.

"Deivida Linča filmas galvenais varonis Džons Meriks (īstajā vārdā Džozefs Meriks, filmas pamatā ir patiesi notikumi, kaut tā nav lielākā filmas vērtība) ir emocionāli un intelektuāli smalka būtne, tomēr līdzcilvēki no viņa baidās, ienīst viņu, jo viņa ķermeni un seju ir sakropļojusi reta slimība. Sastopoties ar fiziski citādo, cilvēkus tas gan vilina, gan rada naidu, tādējādi filma ir sava veida metafora par vizuāli atšķirīgā un citādā indivīda izstumšanu. Merika tuvākais draugs ir dakteris Frederiks Trīvss (arī vēsturisks personāžs), kas nodrošina Džonam patvērumu slimnīcā. Filma ir arī izcils 19. gadsimta Anglijas atainojums: ielu lukturi, šņācošo gaismekļu tuvplāni un draudīgie rūpnīcu silueti melnbaltajā filmā ir industriālās revolūcijas laikmeta vizuālas iezīmes, par ko dakteris Trīvss saka, ka "mašīnas kļuvušas par galvenajām slepkavām un cilvēku kropļotājām"," par filmu vēsta pasākuma rīkotāji.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!