Kadrs no filmas "Slavinot Neko"
 
Notikums
16
Jūn
16:00

Filmas "Slavinot Neko", "Gimme Danger" un "Patersons"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 16. jūnijā, no plkst. 16.00, atzīmējot "Kino Bizes" sezonas noslēgumu, būs skatāmas filmas "Slavinot Neko", "Gimme Danger" un "Patersons".

16.00

"Slavinot Neko" (In Praise of Nothing, rež. Boriss Mitičs, Serbija, Horvātija, Francija, 2017, 78 min)
Dokumentālā filma

Trauksmaina dokumentāla alegorija par Neko, kurā Nekas, noguris no tā, ka ir nesaprasts, aizbēg no mājām un pirmo un pēdējo reizi vēršas pie mums. 20 000 lappušu eklektiskākās bibliogrāfijas, 62 operatoru darbs 8 gadu garumā 70 valstīs; kabarē lielmeistaru Paskāla Komelada un "The Tiger Lillie" muzikālais pavadījums un Igija Popa balss vienkāršās, nevainīgi bērnišķīgās vārsmās.

18.00

"Gimme Danger" (rež. Džims Džārmušs, ASV, 2016, 108 min)
Dokumentālā filma

Biogrāfiskā filma vēsta par to, kā grupas "The Stooges" un tā līdera Igija Popa spēcīgā un agresīvā mūzika uzspridzināja 1960. gadu beigu muzikālo ainavu, neatgriezeniski izmainot pankroka, garāžroka un smagā metāla vēsturi. Filmas preses konferencē Kannu kinofestivālā Igijs Pops atzinis, ka lielākoties filmā redzamajās ainās bijis "zem skābes".

20.00

"Patersons" (rež. Džims Džārmušs , ASV, Francija, Vācija, 2016, 118 min)
Drāma, komēdija

Patersona dzīve ir vienkārša, bet tomēr romantiska – viņš ir autobusa vadītājs, kurš raksta dzeju, iedvesmojoties no dzirdētajām pasažieru sarunām un ikdienā piedzīvotā. Viņa ikdiena sastāv no darba, atpūtas pie alus kausa, pastaigām ar suni, un attiecībām ar mīļoto sievieti.

Ikdienā nepamanīto mirkļu skaistums, nejaušas sakritības, kas ved pie nozīmīga rezultāta, un mūsdienu dzīves maģija – šīs visas ir Patersona iemīļotās tēmas, ko viņš apcer savā dzejā.

Filmas tiks demonstrētas angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Biļetes: uz dubultseansu 8.00/6.00* EUR, atsevišķi uz vienu seansu 5.00/3.50 EUR*.

*skolēniem, studentiem, senioriem

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!