Notikums
20
Jūn
21:00

Filma "Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz Zemes"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 20. jūnijā, plkst. 21.00 kinoteātra "Kino Bize" sezonas noslēgumā itāļu režisora Fabricio Teranovas (Fabrizio Terranova) filma "Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz Zemes" (Beļģija, 2016).

Donna Haraveja (Donna Haraway) ir zinātņu un tehnoloģiju jomas pētniece, feministe un zinātniskās fantastikas fane, kura savos darbos ilgstoši strādājusi pie tā, lai veidotu saikni starp zinātni un literatūru. Guvusi atpazīstamību 1980. gados ar darbiem par dzimuma, identitātes un tehnoloģijas tēmām, kuri atkāpās no ierastajām interpretācijām un pavēra ceļu atklātam un dzīvespriecīgam starpsugu feminismam. Haraveja ir apdāvināta stāstniece, kura ar vārdiem izveido nepakļāvīgu un iespējām pilnu pasauli, kas čum un mudž ar dzīvām radībām un starpsugām katastrofu laikmetā.

Fabricio Teranovas filma – Donnas Haravejas portrets – radīta, režisoram vairākas nedēļas uzturoties Donnas Haravejas mājā Kalifornijā. Režisors devis pētniecei iespēju runāt viņas pašas vidē, izmantojot pievilcīgu inscenējumu, kas uzsver zinātnieces rotaļīgumu. Tā rezultātā ir tapis unikāls, atklāts un intelektuāls domātājas portretējums.

Biļetes cena 5.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību, 3.50 EUR.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0