Notikums
24
Apr
18:30

Filma "Degošais" un diskusija par Prāgas pavasara atskaņām

Komentē
0
Atgādināt

Latvijas Okupācijas muzejs 24. aprīlī plkst. 18.30 kinoteātrī "Kino Bize" rīko pasākumu, kas veltīts Prāgas pavasara 50. gadadienai.

Tiks izrādīta Jāņa Putniņa dokumentālā filma "Degošais" par Elijahu Ripsu, kurš, protestējot pret Čehoslovākijas okupāciju, mēģināja pašsadedzināties Rīgā, pie Brīvības pieminekļa. Filma latviešu valodā.

Pēc filmas plkst. 19.30 norisināsies diskusija par Prāgas pavasara atskaņām Latvijas PSR.

Diskusijas dalībnieki: Ritvars Jansons (vēstures doktors un LR Saeimas deputāts) un Jānis Krastiņš (tulks un tulkotājs no čehu valodas). Diskusiju vada Dāvis Pumpuriņš (Latvijas Okupācijas muzeja vadošais pētnieks).

1968. gada pavasaris Prāgā nāca ar cerībām par dzīves un politisko apstākļu uzlabošanos valstī. Janvāra sākumā Čehoslovākijas Komunistiskajā partijā pie varas varas nākušais Aleksandrs Dubčeks sev līdzi nesa jaunas vēsmas. Dubčeks uzskatīja, ka ir iespējams "sociālisms ar cilvēcīgu seju": tas nozīmēja paplašināt cenzūras nospiestās preses brīvību, reabilitēt staļinisma politisko represiju upurus, ierobežot Komunistiskās partijas lomu un palielināt iedzīvotāju tiesības un brīvības. Reformas kļuva par konflikta objektu Čehoslovākijas attiecībās ar Padomju Savienību. Uzsāktās pārmaiņas pārtrauca PSRS un tās sabiedroto Varšavas pakta valstu militārs iebrukums Čehoslovākijā 20. augusta vakarā.

Ieeja bezmaksas.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!