Notikums
23
Aug
19:00

Festivāls "Re Rīga!": laikmetīgā cirka trupas "Stoptoï" izrāde "Loop"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 23. augustā, plkst. 19.00 bārā/koncertzālē "Tu jau zini, kur" festivālu "Re Rīga!" noslēgs laikmetīgā cirka trupas "Stoptoï" (Francija) izrāde "Loop".

Trupu "Stoptoï" 2016. gadā nodibināja mūziķis Gaetans Allārs (Gaëtan Allard) un žonglieri Gonzalo Fernandess Rodrigess (Gonzalo Fernández Rodríguez) un Neta Orena (Neta Oren). "Stoptoï" ir starpdisciplināra skatuves mākslas apvienība, kas meklē dialogu starp objektu un skaņas manipulācijām, ticot, ka ilgstoši atkārtojot šķietami bezjēdzīgas darbības, viņi kopā atradīs patiesības sakni.

"Loop" ir žonglēšanas izrāde. Lai kopā radītu jaunu žonglēšanas valodu, izrādē darbojas 3 mākslinieki, tiek izmantoti 234 žonglēšanas riņķi, 54 bumbiņas un 1 bungas. Izrāde ir jaunu māksliniecisko formu meklējums žonglēšanas žanrā. Mākslinieki liec un transformē objektus, ķermeņus, mūziku, pēta jaunas formas, jaunas skaņas un jaunus žonglēšanas paņēmienus, tādējādi mēģinot lauzt priekšstatus par izrādes ideju pašā saknē. Cik tālu var transformēt žonglēšanas riņķi un pēc kā tas izskatīsies, pirms tas salūzīs? Cik ilgi bundzinieka vālītes nesalūzīs un bundzinieks nesavainos pats sevi? Caur šķietami bezjēdzīgiem eksperimentiem izrāde mēģina izspēlēt pati savas atbildes uz jautājumiem par dzīves jēgu un pasaules aizsākumiem.

Biļetes "Biļešu Servisa" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!