Notikums
17
Marts
11:00

Ernesta Vītiņa izstāde "Stikla labirintā"

Komentē
0
Atgādināt

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" būs skatāma stikla tēlnieka Ernesta Vītiņa personālizstāde "Stikla labirintā".

Tiecoties pēc kā savdabīga, mākslinieks Ernests Vītiņš atklāja stikla krāvuma tehniku un kopš tā brīža ir sistemātiski attīstījis un pilnveidojis savu rokrakstu. Mākslinieka dzinulis aizveda līdz monumentālajai stikla mākslai, kas ir Latvijas laikmetīgās mākslas vidē neierasts formāts. Atklājot, cik prasīga ir stikla krāvuma māksla, kompilējot pacietību, precizitāti, konstruktīvo un kreatīvo domāšanu un roku darbu, ir tapusi šī izstāde, kur īstenā stikla labirintā tiks eksponētas mākslinieka Ernesta Vītiņa stikla skulptūras. Izstādes apmeklētājiem būs iespējams izstaigāt labirintu, kas būs vienlīdz aizraujošs, maldinošs, vilinošs un visaptverošs, lai nonāktu gan strupceļos, gan atklātu sev jaunas stikla mākslas virsotnes.

Mākslinieks Ernests Vītiņš (1984) pēdējos gados ieguvis plašāku ievērību ar savu grandiozo, 22 tonnas smago rokām darināto stikla mākslas darbu "Dabā" Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centra foajē. Tikko kā ekspluatācijā nodots arī otrais arhitektuālais stikla mākslas darbs – grandioza vertikāla krāvuma stikla siena jaunuzceltajā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Līdz tam mākslinieks veiksmīgi attīstījis Latvijas mākslas vidē unikālo stikla krāvuma tehniku, veidojot dažādas skulptūras gan ārtelpām, gan iekštelpu dekoram. Līdztekus "Ernest Vitin Layered Glass Design", mākslinieks ir radījis arī otru savas mākslas un dizaina konceptu – "Glasstone", kas nodarbojas ar jaunu piemiņas vietas koncepta izveidi un realizāciju un ir guvis atzinību arī ārpus Latvijas.

Darba laiks: otrdiena–svētdiena 11.00-18.00, pirmdienās slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!