Notikums
25
Janv
21:00

"Sieviete Te": Elizabetas Lāces uzstāšanās

Komentē
0
Atgādināt

Ar Elizabetas Lāces performanci, lekciju un uzstāšanos ceturtdien, 25. janvārī plkst. 21:00 bārā ''Aleponija'', Birznieka Upīša ielā 22 norisināsies cikla ''Sieviete Te'' trešais pasākums ar mērķi iezīmēt sievietes lomu skatuves mākslās.

Multimāksliniece, mūziķe un režisore Elizabeta Lāce stāsta, ka vakars būs sadalīts trīs daļās - performance ķermenim, kurā viņa iemiesos meklējumus izpratnē par dzimti kā konstrukciju, pēc tā sekos performatīva lekcija pēc internetā klejojošā darba "Judith Butler and Performativity for Beginners (Mostly in Her Own Words)". Pasākuma neformālākā izskaņā Elizabeta izpildīs oriģinālkompozīcijas balsij un taustiņiem, starp kurām tiks atskaņotas arī iepriekš neizdotas dziesmas latviešu valodā.

"Sieviete Te" ir alternatīvas kultūras jomas atspoguļojošs pasākumu cikls ar mērķi akcentēt sieviešu lomu kultūrā. Pasākumu cikls atšķirsies ar to, ka komandā no producēšanas un tehniskajam nodrošinājumam līdz dizainam un foto darbosies tikai sievietes - savu jomu profesionāles.

Māksliniece, kura uzstāsies cikla trešajā pasākumā ir Elizabeta Lāce, kura strādā performances, instalāciju, video un skaņu mēdijos, jau ilgāku laiku koncentrējoties uz etniskās un fiziskās identitātes tēmām ar māksliniecisko pētniecību medicīnas, filoloģijas u.c. jomās. Gandrīz gadu pēc albumu "Songs About D" un "Mōaigā" izdošanas, kā laikā aktīvi uzstājas ārzemju auditorijām, un iznākšanas "ārā" kā dzimumu-neapliecinošu, šī ir pirmā Elizabetas atkalredzēšanās ar Rīgas publiku.

Piedāvājot augstas kvalitātes priekšnesumus sieviešu izpildītāju un sieviešu radošās komandas sniegumā ir plānots lauzt stereotipus par dzimumu lomām skatuves mākslu vidē. Pasākumu cikls vēlas radīt platformu, kur satiktos sievietes- jaunās profesionāles, lai dibinātu jaunus kontaktus, dalītos pieredzē, iedrošinātu viena otru un līdzdarbotos.

Pasākumu cikla veidotājas uzskata, ka ir nepieciešams kritiski izvērtēt mākslu jomā darbojošos sieviešu pieredzi,lai izgaismotu tos izaicinājumus un grūtības, ar kurām tām nākas saskarties, un veicinātu dialoga uzsākšanos situācijas uzlabošanai, kļūstot par iespēju visām iesaistītajām sievietēm izpausties savā profesijā.

Ideja veidot šāda veida pasākumus ir radusies vienai no Aleponijas vadītājām, Marijai Garsijai Landeras, jo viņasprāt arī Latvijā par sievietes lomu uz skatuves netiek pietiekami diskutēts. Idejas realizācijas procesā iesaistījās koncertaģentūras "MOO" vadītāja Lena Sme, marketinga speciāliste Una Rozenbauma un māksliniece Marija Luīze Meļķe, kas pasākumiem veido arī īpašas ilustrācijas.

Ieeja pasākumā būs par brīvu, skatītājiem būs iespēja ziedot māksliniecei un projekta attīstībai.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!