Notikums
19
Okt
19:00

Dokumentālo filmu seanss

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 19. oktobrī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centra kinocikla "Kino: cilvēktiesības" un festivāla "Movie Activism" ietvaros būs skatāmas divas dokumentālās filmas. Ieeja bez maksas.

"Mov(i)e Activism ("Kino aktīvisms") ir jaunu Eiropas entuziastu organizēts dokumentālo filmu festivāls, kurā tiek demonstrētas filmas par aktīvismu dažādās tā izpausmēs.

Festivāla pirmās sezonas labāko filmu atlase tika demonstrēta vairākās Eiropas pilsētās Serbijā, Horvātijā, Spānijā, Portugālē un Vācijā. Festivāla otrajai sezonai pievienojas arī Rīga, tāpēc "Mov(i)e Activism" komanda KKC apmeklētājiem piedāvā nelielu ieskatu dažās no pirmās sezonas labākajām filmām.

"Pārtikas anarhija" (rež. Saša Ihnatoviča, 8 min, dokumentālā filma, Slovēnija)

Viņi pulcējas, kopīgi gatavo un dalās savās maltītēs un dzīves redzējumā. Atbalstot starptautisko iniciatīvu „Food Not Bombs”, komunālos dārzus un dalīšanos ar pārtiku, daži Slovēnijas anarhistisko kustību dalībnieki pretojas ierastajai pārtikas ieguvei un izdalīšanai. „Pārtikas anarhija” ir filma par cīņu pret pārtikas izniekošanu.

Filma slovēņu valodā ar subtitriem angļu valodā.

"Projekts A" (rež. Marsels Zēhūbers, Morics Špringers, 87min, dokumentālā filma, Vācija)

Filma ir balstīta uz Hērsta Štovasera grāmatu "Anarchie! Idee – Geschichte – Perspektive" un pēta jaunākos Eiropas anarhistu projektus, vienlaikus skaidrojot arī anarhisma teorijas pamatnostādnes. Tās nolūks ir lauzt stereotipus, kas valda ap anarhijas jēdzienu, un tā arī rāda vīzijas un priekšlikumus, kas varētu palīdzēt īstenot anarhismā balstītu sabiedrību.

Filma oriģinālvalodās ar subtitriem angļu valodā.

Vietu skaits ierobežots.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!