Notikums
26
Marts
17:30

Dokumentālā filma "Process: Krievijas valsts pret Oļegu Sencovu"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 26. martā, plkst. 17:30 ES Mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga) notiks Askolda Kurova dokumentālās filmas "Process: Krievijas valsts pret Oļegu Sencovu" (ar subtitriem latviešu valodā) izrādīšana.

Ukrainas kinorežisors Oļegs Sencovs ir apsūdzēts "teroristiska rakstura nodarījumos" pret Krievijas de facto okupācijas varu Krimā, un viņam piespriests 20 gadu cietumsods. Organizācija "Amnesty lnternational" šo tiesas procesu raksturo kā "netaisnīgu lietas izskatīšanu militārajā tiesā". Turpinot bada streiku vairāk nekā 140 dienas, Oļegs Sencovs ir kļuvis par atpazīstamu simbolu pasaulē, kas atgādina par aptuveni 70 Ukrainas valstspiederīgo likteņiem, kurus Krievijas okupācijas vara Krimā pēc pussalas aneksijas ir nelikumīgi apcietinājusi un kuriem ir piespriesti ilgi cietumsodi. 6. oktobrī viņš pārtrauca bada streiku, jo cietuma administrācija piedraudēja ar piespiedu barošanas piemērošanu.

Askolda Kurova dokumentālā filma ir Kafkas cienīgs kinematogrāfisks pētījums par Oļega Sencova nonākšanu varas mašīnas dzirnavās, absurdo tiesas procesu un mākslinieka notiesāšanu. Šis tiesas process ir izsaucis milzīgu starptautisku reakciju. Ievērojamas kino personības – Pedro Almodovars, Aki Kaurismeki, Agņeška Holanda, Andžejs Vajda, Bela Tars, Maiks Lī, Vims Venders un daudzi citi - parakstīja Putinam adresētu atklātu vēstuli ar lūgumu atbrīvot Oļegu Sencovu no ieslodzījuma.

Svinīgā apbalvošanas ceremonijā 2018. gada 12. decembrī Eiropas Parlamentā Strasbūrā Oļegam Sencovam piešķīra Saharova balvu par cīņu par domas brīvību. Kinorežisora vietā to saņēma viņa māsīca Nataļja Kaplana (Natalya Kaplan), kas pati ir dokumentālā kino režisore, un advokāts Dmitrijs Dinze (Dmitriy Dinze).

Pirms filmas –  starptautiskā īsfilmu festivāla "2Annas ISFF" programmu sastādītājas un kuratores Laimas Graždanovičas priekšvārds.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc nepieciešams pieteikties iepriekš.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!