Notikums
29
Janv
20:15

Dokumentālā filma "Dotais lielums: mana māte"

Komentē
1
Atgādināt

Pirmdien, 29. janvārī, plkst. 20:15 kinoteātrī "Splendid Palace" būs skatāma Ievas Ozoliņas dokumentālā filma "Dotais lielums: mana māte".

Aizkustinošs un reizē ironisks stāsts par mātes mīlestības destruktīvo un reizē radošo spēku. Raitim nav draudzenes un ir maz pieredzes ar pretējo dzimumu. Izjūtot psiholoģisku atkarību no mātes, viņš viņu iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu. Ielūkojoties talantīga matemātiķa pasaulē, filma akcentē trauslo robežu starp mātes lomu un pieauguša vīrieša atbildību par savu dzīvi.

Šeit iespējams izlasīt kinokritiķes Ievas Vieses-Vigulas viedokli par filmu, savukārt šeit - Junga analītiķes Gintas Teivānes komentāru par to.

Režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma "Dotais lielums: mana māte" pasaulē nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā IDFA Amsterdamā saņēma žūrijas balvu. Festivāls IDFA par filmu rakstīja: "Ārkārtīgi intīmais tuvums ar filmas varoņiem, ko režisore un operators spēj panākt, ir pārsteidzošs."

Filmas producente Madara Melberga (FA Filma) uzsver, ka IDFA Amsterdamā var uzskatīt par "olimpiskajām spēlēm" dokumentālajā kino. Latvijas vēsturē šis ir otrais gadījums pēc Ivara Selecka leģendārās "Šķērsielas" (1989), kad latviešu režisora filma gūst šāda mēroga panākumus.

Ievai Ozoliņai šī ir otrā pilnmetrāžas dokumentālā filma pēc "Mans tēvs baņķieris", kura 2015. gadā ieguva Lielo Kristapu kategorijā Labākā debija un ir viena no visu laiku skatītākajām dokumentālajām filmām Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Filma tiek demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!