Notikums
12
Okt
18:00

Diskusija "Ko bērns drīkst skatīties?"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 12. oktobrī, plkst. 18:00 kinoteātrī "Kino Bize" notiks diskusija "Ko bērns drīkst skatīties?", kuras mērķis ir izprast, vai bērnam rādītais saturs ir jāierobežo un vai pastāv konkrēts tēmu loks, par kurām būtu atļauts runāt. Apmeklētāji ir aicināti papildināt klātienē dzirdēto ar ģimenes filmu "Frīdas vasara" plkst. 19:15.

Pastāv apgalvojums, ka bērni savas emocionalitātes, nelielās pieredzes un izglītības trūkuma dēļ ir viegli manipulējami, viņiem ir grūti atšķirt melus no patiesības un kritiski izvērtēt apkārtējās pasaules īpatnības. Taču, vai tas nozīmē, ka filmās ar bērniem nedrīkst runāt par neērtām un sarežģītām tēmām? Vai ir cītīgi jāpievērš uzmanība saturam, ko bērns patērē? Kā kultūras iestāžu saturs plašāk sasaucas ar Saeimas absurdi pieņemtajiem "tikumības grozījumiem" 2015. gadā?

Nenoliedzami filmas spēj ietekmēt bērnu apziņu un to veidotājiem, kā arī vecākiem būtu nepieciešams to apzināties, taču katrs bērns konkrēto saturu interpretēs citādāk atbilstoši savam vecumam, pieredzei un interesei. Būtiskākais ir nodrošināt katrai vecuma grupai atbilstošu saturu, lai pēc iespējas vairāk veicinātu attieksmi pret apkārtējās dzīves norisēm un bagātinātu ar dažādām pozitīvām pieredzēm. Katrs bērns ir atšķirīgs un to vecākiem ieteicams ir sekot līdz, lai uz ekrāniem redzamais būtu bērnam saistošs un emocionālo pārdzīvojumu rosinošs. Taču viedokļi par to, kas ir atbilstošs saturs, atšķiras.

Pirms neilga laika uz kino ekrāniem Latvijā nonākusi ģimenes filma "Frīdas vasara". Lai gan parasti ar vārdiem "ģimenes kino" tiek saprastas piedzīvojumu, fantastikas vai komēdijas žanra filmas, režisores Karlas Simonas filma "Frīdas vasara" ir drāma.

Filma atkāpjas no vispārpieņemtā uzskata par ģimenes kino un vēsta par sešgadīgo Frīdu, kura pēc lieliem pārdzīvojumiem tiek aizvesta no lielpilsētas dzīves Barselonā pie mammas brāļa laukos. Frīda tur tiek uzņemta sirsnīgi, taču meitenei nākas pielāgoties jaunajai ģimenei, apstākļiem un dzīvei Spānijas laukos. Karlas Simonas filmu varēs noskatīties 12. oktobrī pēc diskusijas "Ko bērns drīkst skatīties?", kuras dalībnieki tiks drīzumā izziņoti "Kino Bize" mājas lapā un sociālajos portālos.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!