Notikums
22
Apr
12:00

Dafnas Maimonas personālizstāde "Ģimenes bizness: strāvas pārrāvums"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 20. maijam laikmetīgās mākslas centrā "kim?" (Sporta ielā 2k–1) skatāma somu-ebreju mākslinieces Dafnas Maimonas pirmā personālizstāde Baltijas valstīs imenes bizness: strāvas pārrāvums". Izstādes norises laikā gandrīz katru otrdienu Kim? apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot performanci "Strāvas pārrāvums".

Iedvesmu izstādei un performanču sērijai sniegusi mākslinieces autobiogrāfiskā un mikrovēsturiskā izpēte par viņas ģimenei piederošo uzņēmumu – Somijas pirmo kebabu un falafelu restorānu "Austrumu ekspresis", ko mākslinieces tēvs, pēc tautības ebrejs, atvēra 1985. gadā un kas bija pirmais Austrumu virtuves restorāns Helsinkos.

Rīgā māksliniece radījusi īpaši Kim? pielāgotu performances telpu – restorānu "Austrumu ekspresis", kurā būs klausāmi vietējo performanču mākslinieku izpildīti stāsti un atmiņas par sieviešu lomu ģimenēs un varas dinamiku. Izstādes norises laikā vairāki performances mākslinieki - restorāna darbinieki, pārņems uzņēmējdarbību savās rokās. Māksliniece Dafna Maimona uzsver: "Ar šo dumpiniecisko un rotaļīgo darbību mēs no jauna iztēlojamies un izspēlējam sieviešu pagātni atbrīvojošos veidos, kas liek noprast: drīz vien varas dinamika mainīsies."

Izstādes darba laiks: Otrdiena: 12.00 - 20.00, T., C., Pk., S., Sv. 12.00 - 18.00. Pirmdien slēgts.

Vienlaikus ar izstādi "Ģimenes bizness: strāvas pārrāvums" "kim?" atklāj arī grupas izstādi "Orient", kas apskatāma Tallinas ielā 6.

Abas izstādes notiek Latvijas simtgades programmas ietvaros. Kopumā simtgades programmas ietvaros Kim? Laikmetīgās mākslas centrs 2018. gadā īsteno četrus apjomīgus izstāžu projektus, kas sākās Helsinkos, turpināsies Parīzē un apceļos visas Baltijas valstu galvaspilsētas.

Kim? programmas direktors Valentīns Klimašausks saka: ""kim?" ļoti priecājas papildināt Latvijas simtgades svinības ar ambiciozām starptautiskām izstādēm, kas atklāj kompleksās vēsturiskās saiknes starp Austrumiem un Rietumiem. Maimonas personālizstāde atceļojusi no Helsinkiem, Rīgā piedāvājot apmeklētājiem performances ar vietējo iedzīvotāju dalību un stāstiem. Turpretim izstāde "Orient", kas ir vairāku ietekmīgu Eiropas mākslas institūciju  tostarp Kim? kopprojekta rezultāts pēc norises Rīgā ceļos uz mākslas centru BOZAR Briselē un Bunkier Sztuki Krakovā un papildinās simtgades programmu ārvalstīs."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!