Vija Celmiņš
 
Notikums
16
Jūl
12:00

Cēsu Mākslas festivāls: Izstāde "Tuvplāns"

Komentē
0
Atgādināt

No 7. jūlija līdz 18. augustam Cēsu Mākslas festivāla ietvaros topošajā Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā būs apskatāma izstāde "Tuvplāns".

"Šo izstādi radīja vēlme pastāstīt par spilgtām latviešu izcelsmes personībām, kas spējušas atstāt nospiedumus pasaules mākslas vēsturē. Par to, kā, nezaudējot patību, kļūt par kosmopolītu. Un vienlaikus tā ir kā jautājums/atskaites punkts 21. gadsimtā tik aktuālajai tēmai par nacionālu mākslu globālā laikmetā. Vai tāda vispār iespējama, vai piederība konkrētai ģeogrāfiskajai un nacionālajai telpai gluži likumsakarīgi un teju neapzināti nozīmē kādu vienotu iezīmju kopumu radošajās izpausmēs, vai pasaulē, kur pārvietošanās apkārt zemeslodei kļuvusi par ikdienišķu parādību, vēl ir nozīme nacionālajai identitātei un izcelsmei? Vai māksla mūsdienās kļuvusi universāla? Mēs nezinām un neesam atraduši atbildi. Taču atmiņā ir kāda cilvēka teiktais, raugoties uz Edvīna Strautmaņa abstraktā ekspresionisma enerģijas sprādzienu (gleznu), – ka to radījis kāds, kurš zina, kāda izskatās Baltijas jūra, " raksta izstādes veidotāji.

Mākslinieki: Edvīns Strautmanis (retrospekcija), Māris Bišofs, Svens Lūkins, Signe Baumane, Vija Celmiņš, Artūrs Virtmanis, Dovanna Pagovska (Dovanna Pagowski), Indriķis Ģelzis, "Elles ķēķis" u.c.

Izstādes kuratores: Daiga Rudzāte, Žanete Skarule.

Topošais Cēsu Laikmetīgās mākslas centrs atrodas Raiņa ielā 25, Cēsīs. Darba laiks: P. slēgts, O. 12.00–19.00, T. 12.00–19.00, C. 12.00–19.00, P. 12.00–20.00, S. 12.00–20.00, Sv. 12.00–18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!