Notikums
19
Jūl
22:30

Brīvdabas kino seanss: Kinohronikas/30.-40. gadi

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 19. jūlijā, plkst. 22.30 Doma dārza brīvdabas kino seansu programmas "Tā ir dzīve, tas ir kino" ietvaros būs skatāmas digitalizētās kinohronikas no 20. gs. 40.–50. gadiem ar vēsturnieka Kaspara Zeļļa ievadlekciju.

Turpinot tradīciju, Rīgas Doma dārzā ceturtdienu vakaros notiek bezmaksas kinovakari brīvā dabā, pašā galvaspilsētas centrā. Latvijas valsts simtās jubilejas gadā skatītājiem tiek piedāvāta kinožurnālu programma "Tā ir dzīve, tas ir kino", kurā skatītājiem ir iespēja koncentrētā veidā kā aculieciniekiem pieredzēt un piedzīvot visu 20. gadsimta Latvijas vēsturi – sākot no gadiem, kad tika dibināta jaunā valsts, un beidzot ar neatkarības atjaunošanu.

19. jūlijā programmā būs skatāma kinohronika "Nākamā paaudze dzīvos komunismā!" no 40.-50. gadiem, ko papildinās vēsturnieka Kaspara Zeļļa ievadlekcija par 40. - 50. gadiem.

Pirmā padomju okupācija 1940. gadā radikāli mainīja Latvijas vēstures gaitu un iesāka vienu no dramatiskākajiem posmiem valsts vēsturē. Pēc diviem pasaules kariem nekas vairs nebija, kā agrāk, bet kinohronikas centīgi pildīja ideoloģisko uzdevumu izlikties, ka nekas īpašs nav noticis, un tādējādi uzturēt sabiedrībā optimismu un jauncelsmes garu. Pirmajos pēckara gados kinolentē iemūžināt drīkst vienīgi pozitīvos varoņus, un tikai pamazām, pasaulei atlabstot, uz ekrāna parādās arvien dzīvāki cilvēki un sižeti.

Doma laukums 1, ieeja Doma dārzā no Herdera laukuma puses

Nākamie seansi:

26. jūlijs 60. - 70. gadi un Vents Zvaigzne
2. augusts 80. - 90. gadi un Sarmīte Ēlerte

Kino seansus organizē biedrība Ascendum, ar saturu piepilda Nacionālais Kino centrs un Latvijas Valsts Kinofotodokumentu Arhivs. Skatītāji tiks cienāti ar Apsara Zen tēju.

Kinohroniku digitalizāciju veic studija Locomotive Productions

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!