Notikums
12
Jūl
22:30

Brīvdabas kino seanss: Kinohronikas/20.-30. gadi

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 12. jūlijā, plkst. 22:30 šīgada Rīgas Doma dārza kinovakaru programmas "Tā ir dzīve, tas ir kino!" ietvaros tiks demonstrēta kinohroniku programma no 1919. līdz 1939. gadam "Tev mūžam dzīvot, Latvija! 20.-30. gadi". Pasākumu ievadīs politologa Ivara Ījaba ievadlekcija par 20. un 30. gadiem.

Turpinot tradīciju, Rīgas Doma dārzā ceturtdienu vakaros notiek bezmaksas kinovakari brīvā dabā pašā galvaspilsētas centrā. Latvijas valsts simtās jubilejas gadā skatītājiem tiek piedāvāta kinožurnālu programma "Tā ir dzīve, tas ir kino", kurā skatītājiem būs iespēja koncentrētā veidā kā aculieciniekiem pieredzēt un piedzīvot visu 20. gadsimta Latvijas vēsturi – sākot no gadiem, kad tika dibināta jaunā valsts, un beidzot ar neatkarības atjaunošanu.

Šajā laikā visdarbīgākais ikdienas norišu iemūžināšanas entuziasts bija operators (un galu galā arī režisors un producents) Eduards Kraucs, un lielā mērā arī viņa kinohroniku nopelns ir tas, ka pirmās brīvvalsts laiki palikuši sabiedrības kolektīvajā atmiņā kā idealizēts un nacionālpatriotiski piesātināts laikmets, mūsu valsts skaistā un enerģiskā jaunība.

Seansa sākums plkst. 22.30 Doma dārzā Doma laukumā 1, ieeja no Herdera laukuma puses.

Nākamie seansi:
19. jūlijs: 40.-50. gadi un Kaspars Zellis
26. jūlijs 60.-70. gadi un Vents Zvaigzne
2. augusts 80.-90. gadi un Sarmīte Ēlerte

Kino seansus organizē biedrība Ascendum, ar saturu piepilda Nacionālais Kino centrs un Latvijas Valsts Kinofotodokumentu Arhivs. Kinohroniku digitalizāciju veic studija Locomotive Productions.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!