Notikums
24
Okt
10:00

Bezmaksas ieejas diena RIBOCA1 izstādēs

Komentē
0
Atgādināt

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle katra mēneša pēdējā trešdienā aicina bez maksas apmeklēt biennāles ekspozīciju 8 norises vietās.

Pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennālē (RIBOCA1) "Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt" piedāvā iespēju iepazīt 141 mākslas darbus 8 norises vietās Rīgā un Jūrmalā. Starptautiski atzītā kuratore Katerina Gregos un biennāles dibinātāja Agnija Mirgorodska sapulcinājušas 104 māksliniekus, kas lielu daļu ekspozīcijās iekļauto mākslas darbu radījuši īpaši Rīgas biennālei. Papildus ekspozīcijām Rīgas pilsētvidē ir izvietotas arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas.

Trešdien, 24. oktobrī, no 10.00 līdz 18.00 atvērta RIBOCA galvenā mītne – ēka Rīgā, Kronvalda bulvārī 4, kur savulaik atradās LU Bioloģijas fakultāte. Ņemot vērā ēkas agrāko zinātnes un izglītības institūcijas funkciju, tur apskatāmā izstādes daļa vēsta par zinātnes un tehnoloģiju attīstību. Izstādītie darbi ņem vērā evolūcijas tempu, cilvēka iedarbību uz vidi antropocēna laikmetā un nemitīgo zināšanu atjaunošanos. Tie pēta dabu, progresa robežas un izplatību – attīstības priekšrocības un trūkumus, iespējas, zemūdens akmeņus un sekas.

Izstādes daļa, kas atrodas Kristapa Morberga rezidencē Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, pievēršas vēsturiskām un politiskām pārmaiņām, pārcilā šos laikus un aplūko, kā tie tikuši interpretēti un apskatīti vēlāk. Pievēršoties historiogrāfijas problemātikai, kā arī iespējām un strupceļiem, kuri veidojušies no sociālo vidi ietekmējušajām pārmaiņām, darbi uzrāda veidus, kā pārmaiņas tiek fiksētas un piedzīvotas gan kolektīvajā, gan fiziskajā un ķermeniskajā telpā. Izstāde trešdien atvērta no 10.00 līdz 18.00.

Andrejsalā, Andrejostas ielā 29, trešdien no 10.00 līdz 18.00 apskatāma RIBOCA izstāde par tirdzniecības, nodarbinātības, demogrāfijas jautājumiem postindustriālajā ainavā.

Bijušajā tekstilrūpnīcā "Boļševička" Rīgā, Ganību dambī 30, mākslinieki apskata nerimstošo dilemmu starp dabu un kultūru, kā arī entropijas, iznīcības un morālā nolietojuma sekas. Turpat ārpusē pie bijušās rūpnīcas ēkas atrodas arī biennāles bārs "Brick bar". Izstāde atvērta no 10.00 līdz 18.00, bārs no 16.00 līdz 00.00.

Izstādē Sporta2 kvartālā Rīgā, Hanzas ielā 10, aplūkotas dažādas ātruma un paātrinājuma izpausmes, apsvērtas to zinātniskās, tehnoloģiskās un sociālās sekas, tostarp laika, darba, ekonomikas un globalizācijas rašanās kontekstā, kā arī attiecības starp pilsoņiem un valsti. Uzlūkojot teju it visa paātrināšanos, šī izstādes daļa apskata veidus, kā pasaule tiek izmainīta – gan fiziski, gan virtuāli. Trešdien izstāde atvērta no 10.00 līdz 18.00.

No 10.00 līdz 18.00 atvērts arī "Zuzeum" – Zuzānu ģimenes, Latvijā nozīmīgu mecenātu un kolekcionāru, dibināts topošs mākslas centrs Rīgā, Lāčplēša ielā 101. Izstādē aplūkojami darbi, kas vēsta par mūsdienu dzīves straujā un nemierīgā tempa atstāto ietekmi uz indivīdu, kā arī par alternatīvām esības iespējām.

Savukārt Kaņepes Kultūras centrs Rīgā, Skolas ielā 15, ir mājvieta Petras Baueres un Rebekas Kacas Toras projektam "And All is Yet to be Done: The Grammar of Feminist Organising" (Un viss darāmais vēl priekšā. Feministu organizēšanās gramatika, 2018), kas apskata veidus, kā feministu prakses ietvaros tiek aktivizētas telpiskas un laika struktūras. Mākslinieces pēta, kā sieviešu organizēšanās var veidot nākotnes feministu politiku. Izstāde apskatāma katru dienu no 13.00 līdz vēlai naktij.

Vienīgajā biennāles norises vietā ārpus Rīgas – Mākslas stacijā Dubulti (Jūrmala, Zigfrīda Meierovica prospekts 3) – atrodas ekspozīcijas pēdējā daļa "Sensorijs: Ķermeņa reakciju palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija". Šī izstāde (kuratore Solveja Helvi Ovesena) piedāvā daudzveidīgu iedziļināšanos smaržā, garšā, dzirdē un taustē – maņās, kuras bieži atstātas novārtā par labu redzei, – un rekomendē uztveres tempa samazināšanu un atkalsavienošanos ar ķermenisku pieredzi. Stacija atvērta no 10.00 līdz 20.00.

Vairāk informācijas RIBOCA interneta vietnē.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!