Notikums
25
Apr
16:00

Betas Kolaras un Ouena Raiena izstāde "Regress"

Komentē
0
Atgādināt

No 25. aprīļa līdz 24. maijam galerijā "427" Stabu ielā 70 Rīgā būs skatāma Betas Kolaras un Ouena Raiena izstāde "Regress".

"Regress" ir loģisks turpinājums sarunai, kas notiek starp māksliniekiem Betu Kolaru un Ouenu Raienu. Viņu pirmā kopīgā izstāde "Juvenilia" (2018) par konceptuālu atskaites punktu izmantoja atgriešanos pie saviem pusaudžu gadiem un tiem līdzi nākošo ontoloģisko izmisumu. "Regresija" atgriežas pat vēl agrākā stadijā.

Pupa (kūniņa) ir nobriešanas maisiņš, kas holometaboliskiem kukaiņiem atvieglo pārtapšanu no nenobrieduša kukaiņa par pieaugušu. Tas ir brīvlaiks starp kāpuru un imago. "Regresa" kontekstā pupa ir arī bērnu rotaļu istaba "Airbnb" dzīvoklī, kur mākslinieki paliek. Strādājot kopā intīmā, performatīvā veidā, abi mākslinieki aizvien dziļāk nododas agrā bērnībā izdomātām fantāzijām, laikā pirms Homo sapiens, aizvēsturiskā robā.

"Regress" darbojas atpakaļgaitā, lai izspēlētu kāpuru ar žurkas asti, iekūņojušos dibenā, pirms tas kļūst par galveno ziedu apputeksnētāju, lai varētu izlobīt jaunu sapratni par kaut ko, ko vēl nav iespējams iztaujāt, un, tā darot, (de)ģenerētu izstādi.

Izstāde skatāma no trešdienas līdz piektdienai no 16:00 līdz 19:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!