Notikums
29
Maijs
19:00

Bēgļu tiesībām veltītu filmu dubultseanss

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 29. maijā, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks bēgļu tiesībām veltīts dubultseanss ar dokumentālajām filmām "Sea of Sorrow, Sea of Hope" un "Baltijas Sāga". Ieeja bez maksas.

"Sea of Sorrow, Sea of Hope" (Dānija, 2018, rež. Estefāns Vāgners un Marianne Hougena-Moraga)

Manala ir pārtikusi sieviete, kura ar saviem trim bērniem dzīvo Sīrijā. Sīrijas pilsoņu karam norisinoties arvien tuvāk viņu mājām, ģimenei ir atkārtoti jāpielāgojas un jādzīvo atbilstoši jaunajiem apstākļiem. Taču Manala vienmēr rūpējas, lai bērni nezaudētu cerību. Galu galā incidenti ar ISIS un nāves draudi piespiež Manalu pamest valsti. Viņai nav laika un naudas noorganizēt braucienu visiem četriem ģimenes locekļiem, un Manala izlemj atstāt bērnus Sīrijā. Viņa domā, ka iegūstot bēgļa statusu kādā Eiropas valstī, būs iespējams arī bērnus droši nogādāt turp.

Pēc ilgiem 10 mēnešiem Dānijā valsts iestāde izlemj piešķirt viņai tikai pagaidu aizsardzību, kas nozīmē, ka viņa nevar likumīgi apvienoties ar savu ģimeni vēl trīs gadus. Dzīve Sīrijā bērniem kļūst arvien nedrošāka, un tagad arī vecākā meita saņem draudus no ISIS. Manala izlemj glābt savus bērnus.

Filma angļu un arābu valodā ar subtitriem latviešu valodā

"Baltijas sāga" (rež. Antra Cilinska, Latvija, 2017)

Otrā Pasaules kara beigās liels skaits latviešu, lietuviešu un igauņu kļuva par bēgļiem. Daudzi gadi tika pavadīti aizmirstībā. Kādreizējie bēgļi tagad atgriežas. Viņu likteņstāsti ir ļoti dažādi.

Filma latviešu, lietuviešu, igauņu, zviedru valodās ar subtitriem angļu valodā. Pēc filmām notiks saruna ar Antru Cilinsku (Jura Podnieka studija), Agnesi Lāci (Providus) un Vilfrēdu Bakhornu (UNHCR Ziemeļeiropā).

Dubultseanss notiks sadarbībā ar UNHCR Ziemeļeiropā.

UNHCR Ziemeļeiropā atbild par UNHCR aktivitātēm Dānijā, Igaunijā, Somijā, Islandē, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā un Zviedrijā. Šis organizācijas reģionālais birojs atrodas Stokholmā, Zviedrijā. Viens no galvenaijiem UNHCR Ziemeļeiropā uzdevumiem ir vairot izpratni par miljoniem bēgļu likteni visā pasaulē un palīdzēt iekļaut bēgļu un patvēruma meklētāju jautājumus aktuālajā dienas kārtībā.

Šogad, kad Latvija svin savas neatkarības simtgadi, UNHCR vēlas atgādināt, ka bēgļi – gan Otrā pasaules kara laikā, gan tagad – ir vienkārši, ikdienišķi cilvēki, kuri ir nokļuvuši ļoti sarežģītos apstākļos un tāpēc ir spiesti pamest savas mājas, valstis un tuviniekus.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!