Notikums
26
Janv
15:00

Audiovizuāla izstāde "Pasauļu vērotājs"

Komentē
0
Atgādināt

No 26. janvāra līdz 15. februārim topošā Tallinas ielas radošā kvartāla rezidenču/izstāžu mājā, bijušās Šaha skolas telpās, Tallinas ielā 6 skatāma skaņu mākslinieka Andra Indāna un mākslinieces Lauras Prikules audiovizuāla izstāde "Pasauļu vērotājs", kas notiek "Totaldobže" mākslas centra organizētās izstāžu sērijas "Melnais Caurums" ietvaros.

"Pasauļu vērotāja" centrā ir kamieļa Sultana tēls. Vērojumi, kas veikti izmantojot dažādus tehnoloģiskos procesus, atspoguļo viņa padrūmo, bet reizē izzinošo pieredzi par dzīvi uz Zemes laikā, kad cilvēka ietekme uz dabu ir mainījusi to neatgriezeniski, arvien lielāku daļu no planētas pārvēršot tuksnesīgā, sausā augsnē.

Darba fokusā ir pārvietošanās starptelpā starp īstām un imaginārām realitātēm miksējot dažādas izteiksmes formas. Idejas mērķis ir atklāt pasaules, kas ir mums līdzās, bet kuras mēs ikdienā neapzinamies, tādā veidā paplašinot skatītāja pieredzi, uztveres rāmjus, un piedāvājot citas perspektīvas uz ierasto realitāti.

"Pasauļu vērotāja" ideja tika izstrādāta rezidencē Ruckas muižā, vizuālās mākslinieces Lauras Prikules un skaņu mākslinieka Andra Indāna sadarbības rezultātā aizsākot veidot darbu, kur dažādu mediju robežas tiek dzēstas.

Andris Indāns un Laura Prikule sadarbību aizsāka "Melno Caurumu" radošajā darbnīcā, ko "Totaldobže" mākslas centrs organizēja Spānijā, 2015. gadā, mākslas rezidencē Centro Negra (Blankā). Spānijā iesāktais projekts "Agrokultūra. Akmens starp akmeņiem" tika papildināts nākamajā "Melnā Cauruma" radošajā darbnīcā Tāšu muižā un izstādīts "Totaldobže" mākslas centra pagaidu telpās Muitas mājā (Liepājā). Abu mākslinieku sadarbība turpinājās arī pēc tam, realizējot vairākas performances ("Lediņš. Starp to un kaut ko citu" izstādes atklāšanā LNB, Ruckas muižā, Raiņa un Aspazijas mājā, u.c.).

Andris Indāns ir skaņas mākslinieks un komponists, pazīstams ar eksperimentālās elektroniskās mūzikas projektu Gas of Latvia. Kopš GOL izveidošanas 1997. gadā tapuši vairāk kā desmit albumi un sniegti neskaitāmi koncerti Latvijā un citur Eiropā. Andris Indāns raksta mūziku arī kino un teātrim, periodiski piesaka sevi skaņu mākslā, piemēram, piedaloties Latvijas ekspozīcijā Arhitektūras biennālē Venēcijā 2014 u.c.

Laura Prikule studējusi Sanfrancisko Mākslas institūtā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Strādā ar tekstu, instalāciju, fotogrāfiju un video. Veido Poētiskā Robotisma projektus. Nesenās izstādes - "Krēslā", Mūkusalas Mākslas Salons, Rīgas Fotobiennāle, "Pazudis arhīvā", Rīgas Mākslas telpā un "Secret Life of Plants", Büro für kulturelle Übersetzungen, Leipciga, Vācija.

Izstāde atvērta no trešdienas līdz piektdienai 15.00 – 19.00. Ieeja bez maksas. Atklāšana – 25. janvārī 19:00.

Projektu atbalsta "Free Riga", Vides Risinājumu Institūts, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Izstāde notiek izstāžu sērijas "Melnais Caurums" ietvaros, ko organizē Totaldobže mākslas centrs.

Vairāk par "Totaldobže" mākslas centru, "Melnajiem Caurumiem" un izstādi šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!