Notikums
18
Apr
12:00

Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstāde "Shēma"

Komentē
0
Atgādināt

No 29. marta līdz 5. maijam jaunatvērtajā ISSP Galerijā Berga Bazārā skatāma Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstāde "Shēma" (Schema).

Diptihus un poliptihus no sērijas "Schema" autori pasniedz kā azartisku rotaļu par un ap telpas un laika uztveri. Šai ārēji virspusīgajai spēlei "Atrodi atšķirības" piemīt izteikti fotogrāfisks raksturs. Atšķirības fotouzņēmumu rakursā, vietā vai laikā skatītāju mudina attēlus salīdzināt vienu ar otru, galu galā atsedzot vienīgi apmulsumu, ko šī salīdzināšana izraisa.

Izstāde ir daļa no Gronska un Babuškinas kopprojekta, pie kura mākslinieki strādā jau kopš 2013. gada. Attēli uzņemti dažādās pasaules valstīs (Krievijā, Japānā, Azerbaidžānā u.c.). ISSP Galerijas izstādē pirmoreiz aplūkojami 2017. – 2018. gadā Maskavā un Sanktpēterburgā tapušie darbi. Tās kuratore ir Anna Volkova.

29. martā plkst. 18.30 notiks tikšanās ar māksliniekiem, kurā viņi pastāstīs vairāk par projektu "Schema" un izaicinājumiem, ar kuriem saskārās tā tapšanas gaitā.

Aleksandrs Gronskis (1980)

Mākslas fotogrāfijas gadatirgū "Paris Photo" Gronskis tika pieteikts kā igauņu fotogrāfs, jo ir dzimis Tallinā. Fotografējot Japānu, viņš pārstāv Latviju, jo ir dzīvojis Rīgā. Gronskis viegli šķērso robežas – ne vien žanru, bet arī ģeogrāfiskās. Viņš saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus: "Foam Paul Huf Award", "Aperture Portfolio Prize", "World Press Photo", "Linhof Young Photographer Award", Krievijas balvu "Inovācija", kā arī nominēts Kandinska balvai. Mākslinieka darbi izstādīti visā pasaulē, tie iekļauti muzeju un privātkolekcijās. Patlaban mākslinieks dzīvo Maskavā. 

Ksenija Babuškina (1988)

Socioloģe, māksliniece un pasniedzēja Ksenija Babuškina pēta mūsdienu vizuālo kultūru un veido fotogrāfijas izglītības programmas. Nesen sākusi pētīt videoblogošanas fenomenu. Dzimusi un augusi Sanktpēterburgā, dzīvo un strādā Maskavā.

Biedrība ISSP jau 12 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu. Līdz ar jaunās telpas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi piesaka kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē – vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā.

Izstāde būs apskatāma līdz 5. maijam. ISSP Galerijas adrese: Marijas iela 13 k-3, Berga Bazārs. Darba laiks: P. Sv. slēgts, O.: 12.00 – 18.00, T.: 12.00 – 20.00, C. Pt. S.: 12.00 – 18.00.

ISSP Galerija pateicas par atbalstu izstādes veidošanā Vadimam Reinfeldam, VKKF, GroGlass un Sony.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!