Agnese Irbe
 
Notikums
10
Aug
18:30

Agneses Irbes lekcija "Ētisko sistēmu vēsturiska izpēte. Teorijas, intuīcijas, piemēri"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 10. augustā, 18:30 Žaņa Lipkes memoriālā notiks filoloģijas doktores un "Satori" autores Agneses Irbes lekcija "Ētisko sistēmu vēsturiska izpēte. Teorijas, intuīcijas, piemēri".

Tās ietvaros lektore dalīsies savās domās un vīzijās par praktiskās ētikas attīstību 20. gadsimtā, par cilvēku ētisko intuīciju veidošanos, par ambiciozu ētisko sistēmu izstrādi un izšķīšanu un to, kā par to domāt. Ar pārskatiem par Gandija, Džozefa Bernardina un Pītera Singera atstāto mantojumu. 

Agnese Irbe ir klasiskais filologs, nodarbojas ar antīko politisko teoriju izpēti, tulko sengrieķu filozofu darbus, kopš 1996. gada publicējas žurnālā "Rīgas Laiks" un ir izdevusi vairākas grāmatas. Šobrīd strādā pie Aristoteļa "Metafizikas" tulkojuma un grāmatas par nevardarbības ētiku "Piecas brīvības" sadarbībā ar Žaņa Lipkes memoriālu. Izdošanai tiek gatavotas Aristotela "Valstslietas".

Ieeja pasākumā brīva. Lekcija notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!