Notikums
13
Nov
14:00

13. Baltijas triennāle "Atbrīvoties no rēgiem"

Komentē
0
Atgādināt

No 21. septembra līdz 18. novembrim laikmetīgās mākslas centrā "kim?" apskatāma 13. Baltijas triennāles "Atbrīvoties no rēgiem" izstāde.

Baltijas triennāle (BT13) ir lielākais laikmetīgās mākslas notikums Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgades svinību ietvaros.

BT13 Rīgā centrējas ap jaunu un apjomīgu instalāciju no māksliniekiem Bena Burgisa un Ksenijas Pedanas: ievelkoša, psiholoģiski sasvērta vide, kas ieskauj Kim? galerijas telpas. Apvienojot instalāciju ar skulpturāliem darbiem, mākslinieku radītā pasaule ir savādu naratīvu vadīta. Tā vienlaikus liek domāt par uzgaidāmo telpu, tirdzniecības centru, muzeju, privāta kolekcionāra midzeni, mantu glabātuvi un vienlaikus neko no tā. BT13 atklāšanas vakarā Rīgā Adams Kristensens un Keira Foksa ieņems telpas trīs stundu garā performancē, kurā iekļauta mākslinieka Vindicatrix dzīvā mūzika un skaņa.

Tāpat izstādē Rīgā iekļauts jauns darbs no Egles Budvītītes, kura piedāvās neveiklu un trauslu viena cilvēka karaoki; Mares Trallas performatīvās video vinjetes; publisks sarunu šovs par krutīm no Sandras Jogevas un viesiem.

Atsaucoties uz Bena Burgisa un Ksenijas Pedanas instalācijas spokaino scenāriju, kā arī uz 13. Baltijas triennāles nosaukumu "Atbrīvoties no rēgiem", Kim? telpās iemājos visi tie spoki un atmiņas, kas veidojuši triennāles kopumu. Izstādes 8 nedēļu norises laikā galerija piedzīvos pakāpenisku un mirklīgu mākslinieku un dzejnieku, kas piedalījušies 13. Baltijas triennālē no tās pirmsākumiem, (atkal)parādīšanos, katram piedāvājot īslaicīgu žestu – lai tas būtu video, dziesma, dzejolis vai teksts, aizstājot savu fizisko klātbūtni. Tās pirmā pazīme būs Karolinas Ahaintres milzu pīto klūgu ekrānu, kas parādījās BT13 Viļņas sadaļā, rituālistiska sadedzināšana.

Rīgas sadaļa kļūs par triennāles dabisku pieturzīmi, nevis tās retrospektīvu, aicinot apsvērt to, kas zaudēts un kas atstāts aiz sevis. Spoka spoks.

13. Baltijas triennāle svin atjaunotās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadi. Radošais direktors: Vinsents Onorē, organizatori: Laikmetīgās mākslas centrs (CAC), Viļņa, Lietuva, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Rīga, Latvija, Igaunijas laikmetīgās mākslas centrs (CCAE), Tallina, Igaunija.

Kuratoriālā komanda: Dina Akhmadeva, Džanana Batura, Neringa Bumbliene, Sedriks Fouks, Anja Harisona.

Plašāk: https://www.baltictriennial13.org

"Kim?" darba laiks: pirmdienās slēgts, otrdienas 14:00 - 20:00 (bezmaksas ieeja), trešdienas 14:00 - 18:00, ceturtdienas 14:00 - 20:00, piektdienas, sestdienas, svētdienas 14:00 - 18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!